FOTBAL  »  Superliga  »  FARUL - FCSB

FOTO Criză de nervi a lui Dică, după repriza de coșmar a lui FCSB cu Farul: pe cine a certat + gestul făcut după 0-2

Articol de GSP - Publicat miercuri, 31 august 2022 22:55 / Actualizat miercuri, 31 august 2022 23:18

Farul - FCSB. Nicolae Dică, antrenorul roș-albaștrilor, a avut o reacție nervoasă după golul 2 al dobrogenilor, marcat de Doukoure în prelungirile primei reprize.

La Ovidiu, FCSB a fost surclasată total de Farul în prima parter. Dobrogenii au dominat copios, reușind să conducă la pauză cu 2-0.

Dawa a comis-o din nou! Gafă impardonabilă la primul gol din Farul - FCSB
Farul - FCSB

Dică și-a ieșit din fire după ce elevii săi au primit golul 2 la ultima fază a reprizei, când mijlocașul central Doukoure a marcat cu capul, din centrarea lui Munteanu.

Antrenorul a răbufnit nervos, aruncând ecusonul de antrenor spre banca de rezerve. Nu a fost primul moment în care tehnicianul și-a arătat nemulțumirea față de jocul echipei.

+9 FOTO

La scorul de 1-0, în momentul în care jocul era întrerupt de accidentarea lui Nedelcu, acesta i-a chemat la marginea terenului și i-a certat pe Marco Dulca și pe Dawa. La pauză, Dulca a fost înlocuit de Oaidă.

Citește alte știri din Liga 1:

Dan Petrescu, după succesul cu Voluntari: „Avem cele mai multe goluri marcate, nu e bine!” + vrea să transfere un jucător important din Liga 1
CFR - Voluntari 4-0
Surpriză! Cine e fotbalistul din Liga 1 cu cei mai mulți urmăritori pe Facebook » Doar două cluburi îl devansează