saviarri  •  11 Decembrie 2011, 19:55

... ca niste amatori ??? !!! Distrugem generatii de sportivi talentati carora li se face lehamite sa mai faca sport !

saviarri
saviarri  •  11 Decembrie 2011, 19:51

Fotbal ! Frumos sport ! Nu cumva este pacat ca este arbitrat ??? !!! Da, stiu, nu se poate altfel ! Dar de ce sa fie arbitrat de arbitri ?! Da, stiu, nu se poate altfel ! Eroarea umana este prezenta atat la jucatori cat si la cei care arbitreaza ! Dar nu cumva jucatorii trag ponoasele pentru greselile lor ???!!! Cu siguranta ca asa este ! Pierd pe mana lor ! Dar de ce sa piarda cineva pe mana altuia care greseste cu sau fara intentie ???!!! De ce unul munceste si altul distruge ???!!! De ce oare nu se face ca la "rugby" ?! De ce nu se analizeaza fazele litigioase intr-o emisiune dedicata in totalitate arbitrajului si sa se ia masuri radicale impotriva celor care gresesc ca niste a

larisa_i
larisa_i  •  11 Decembrie 2011, 19:02

oricum, comentatorul era tare, un anti-stelist penibil, prin minutul 70 cand cfr a mai ajuns dupa 20 de minute....nu la poarta, ci asa,mai aproape de careul de 16 m, a zis ca cfr a mai echilibrat partida. Prin min. 80, nu mai stia ce sa zica, asa ca a admis, cu o jumatate de gura ca Steaua "pare@ ca ataca in valuri. Cred ca nu era sigur ca nu viseaza, avea incertitudina ca vederea ii joaca feste. De faulturile de galben repetate ale lui Muresan, aproape ca nici nu le baga in seama :)

iowin
iowin  •  11 Decembrie 2011, 17:58
Postat de veverita_catalin pe 11 Decembrie 2011, 15:22

Corect ! Steaua ar fi trebuit sa castige ! Dar fotbalul este pe goluri, asa cum mi-a spus in noiembrie 2010 un stelist, dupa "sfertul" de Cupa Rapid - Steaua 0-1, cand Steaua a inscris la singura ocazie plamadita dintr-o respingere la sacrificiu in propriul careu (ocazie imensa Roman), iar Rapidul a avut chiar mai multe oportunitati de a inscrie decat Steaua aseara...Ca sa nu mai amintesc de "Sfertul UEFA-ntastic", cand pe fostul stadion National Steaua a scapat ca printre urechile acului, calificandu-se nemeritat (la fel ca egalul de aseara al clujenilor) ! In viata mai exista si momente care echilibreaza balanta, sau macar incearca, pentru ca Steaua sta bine pe plus la

La meciul de cupa ai dreptate , la cel de uefa nu ai!

iliero57
iliero57  •  11 Decembrie 2011, 17:20

Dar in ziua cand a avut noroc ? ... cu un joc penibil , un penalti inventat de arbitru ttttudor la penibilul tttttanase si un gol norocos dintr-un fault la fel de inventat in minutul 95. Asta a fost in meciul cu Galatiul , pentru cei care au uitat.

saviola2_8
saviola2_8  •  11 Decembrie 2011, 15:38

la tragerile la sorti aveam noroc pana acum cativa ani insa voi uitati un asepct important, steaua a fost mereu cap de serie, de aici si italnire cu adversari mai slabi cotati sau nu de mare calibur, a fi cap de serie nu e neaparat norc ci mai degraba o rasplata a performantei in europa, ma rog intre ghilimele `performanta` pt ca rezultate extraordinare n`au fost in afara de acea semifinala dar steaua a fost singura echipa de dupa 90 care a jucat constant in europa nefacanduse de ras de prin turui preliminare si inttodeatna evoluand in grupele competiitilor europene cu mentiunea ca in catova ani buni a prins si primavara europeana.Norocul mai tine si cu cei buni si`l mai faci si cu mana ta.

saviola2_8
saviola2_8  •  11 Decembrie 2011, 15:35
Postat de veverita_catalin pe 11 Decembrie 2011, 15:21

capitolul NOROC !

cred ca in ultimii ani cel putin steaua a avut mai mult ghinion decat noroc! nu stiu de ce o tineti una si buna cu norocul stelei, in meciurile cu mare miza gen cele cu napoili sau cu boro, steaua a avut ghinion imens, binenteles si evolutia lor a contat pt ca a permis adversarilor sa vina peste ei dar cand iei goluri in minutele de prelungire este ghinion pana la urma infierent de aspectul jocului.Sa nu mai zica in in ultimele 5-6 derby`-uri cu dinamo(exceptand ultimele 2) steaua a jucat mai bine(nu mult mai bn) decat dinamo dar mereu am pierdut sau am facut ega, in 2006 steaua a luat gol in giulesti udpa greseala lui carlos, per ansamblu au meritat calificarea, mai terminati cu prostiile.

veverita_catalin
veverita_catalin  •  11 Decembrie 2011, 15:21

veverita_catalin  •  11 Decembrie 2011, 15:22

valah.redandblue
valah.redandblue  •  11 Decembrie 2011, 15:07

Cadu l-a lovit cu capul pe Balaj și ala s-a kakat pe el de frica si nu a avut curaj sa-l dea afara și sa stea 1 an pe bara. Alta echipa dacă săreau toți sa-l omoare pe arbitru erau suspendați pe lungi perioade te timp. Mai tine minte cineva de ce Andone a fost suspendat pe viata sa compare cu lovitura cu capul aplicata de Cadu lui Balaj ? Ungurii fac ce vor în tara asta pt ca romanii sunt niște cacaciosi.