FOTBAL  »  Superliga  »  CS MIOVENI - CFR CLUJ

VIDEO CS Mioveni - CFR Cluj 0-1 » Campioana, victorie cu ajutorul lui Chivulete la Mioveni! Clasamentul ACUM

CS Mioveni și CFR Cluj se întâlnesc vineri, de la ora 21:30, în etapa cu numărul 4 din Liga 1.

Articol de GSP - Publicat vineri, 06 august 2021 23:24 / Actualizat vineri, 06 august 2021 23:31

CFR Cluj a învins-o pe CS Mioveni, scor 1-0, la finalul unui meci în care brigada de arbitri condusă de Andrei Chivulete a greșit flagrant.

Marius Șumudică continuă să folosească un sistem de rotație al jucătorilor. Lipsa de coeziune s-a văzut în prima repriză, una controlată de campioana României, dar fără multe momente de panică în careul advers.

CFR Cluj, victorie cu ajutorul lui Chivulete la Mioveni

Tripla schimbare de la pauză, cu Omrani, Manea și Deac introduși pe teren, a schimbat ritmul atacurilor clujene. Golul a venit rapid, în minutul 49, de la Claudiu Petrila. Mijlocașul în vârstă de 20 de ani a plecat însă dintr-o poziție de ofsaid.

3goluri are Petrila în acest sezon de Liga 1

Brigada lui Andrei Chivulete a mai comis o eroare în defavoarea gazdelor. În minutul 76 a trecut cu vederea o ținere evidentă a lui Graovac asupra lui Garutti.

CFR Cluj, 4 victorii din 4 meciuri

CFR Cluj continuă parcursul perfect în Liga 1, 4 victorii în 4 runde. E prima în clasament. CS Mioveni rămâne cu 3 puncte.

CS Mioveni - CFR Cluj 0-1

CS Mioveni - CFR Cluj, echipe de start

CS Mioveni: Ducan - Scarlatache, Garutti, I. Balaur - Oancea, M. Panait, L. Dumitriu, Șerbănică - Blănaru, Bg. Rusu, Buziuc
Rezerve: A. Popescu - Al. Iacob, Vereș, D. Toma, Rădescu, Coșereanu, Massaro, A. Cristea, Burnea
Antrenor: Alexandru Pelici

CFR Cluj: Bălgrădean - Susic, Graovac, D. Ciobotariu, Latovlevici - Tahiri, Fofana, Chipciu - Petrila, Debeljuh, Costache
Rezerve: Hindrich - Cr. Manea, Camora, Bouhenna, Hoban, Itu, C. Deac, Gîdea, Omrani
Antrenor: Marius Șumudică

Stadion: Orășenesc, Mioveni
Arbitru: Andrei Chivulete / A1: Vladimir Urzică, A2: Andrei Constantinescu

VIDEO Marius Șumudică la conferința de presă dinaintea partidei cu Mioveni: „Deranjează, faptul că noi câștigăm titlul de 4 ani deranjează pe toată lumea! Mai luăm unul”

Adam Nemec, după transferul de la Dinamo la Voluntari: „Parcă am ajuns în Bundesliga!” » Ce l-a impresionat pe slovac

VIDEO Marius Șumudică, dezlănțuit în conferință » Ironii pentru rivali: „Ce-Fe-Re, Ce-Fe-Re. Bă oameni buni, treziți-vă! Luăm campionatul la pas anul ăsta!”

Playtech: TRAGEDIE! Doliu URIAȘ în politica din România! A MURIT în urmă cu puțin ...

Ianis Hagi și Dennis Man, în centrul atenției la reunire » Ținute extravagante alese de „tricolori”