Alte știri din fotbal
Știm și a doua promovată direct în Superliga » Dramatism total în ultima etapă din play-off-ul Ligii 2
0
Final în CS Dinamo - Șelimbăr, baraj pentru menținerea în Liga 2 » Golul din minutul 90+4 a dat peste cap calculele gazdelor
0
Florin Prunea, verdict înainte de Craiova - U Cluj: „Gândiți-vă ce va fi acolo dacă nu le iese”
2
„Steaua este una singură!” » Cum a ajuns antrenorul pe lista lui Gigi Becali fără „filiera machedonească”
0
Știri din fotbal internațional
Nadia Comăneci a vorbit din SUA despre succesul lui Cristi Chivu la Inter: „Antrenor de nota 10”
0
Xabi Alonso e foarte aproape de o revenire în Premier League » Negocierile se reiau în următoarele 24 de ore
0
Cristiano Ronaldo rămâne fără antrenor la Al Nassr » Jorge Jesus pleacă la finalul sezonului
0
Alvaro Arbeloa a spus pe cine vrea antrenor la Real Madrid: „Voi fi foarte fericit”
0
Lifestyle
Iubita lui Daniel Bîrligea a dezvăluit obiceiul care i-a schimbat viața: „Nu este o experiență ușoară la început, dar merită din plin”
9
Fostul jucător din Top 10 ATP s-a căsătorit cu Eugenia: „Cea mai frumoasă femeie de pe planetă”
5
Mașina comunistă va avea un nou model după o pauză de 50 de ani » Au copiat Dacia: imagini în premieră
3
Nuntă de lux la FCSB! Cerere spectaculoasă pe plaja din Zanzibar, căsătorie în orașul natal din România
15
LIVE TEXT Finala Eurovision 2026. Ce țări se luptă pentru ...
Libertatea
O căprioară „alcoolizată” a devenit virală în Franța: „Bambi a băut prea ...
Adevărul
De nedespărțit și după moarte! Incredibila legătură dintre un fotbalist și ...
GSP SPECIAL
Cum a reușit un băiețel de 12 ani din Ucraina să dezactiveze o dronă ...
Libertatea
da franare ia d-aci : https://www.gsp.ro/fotbal/liga-1/dinamovistii-au-pus-tunurile-pe-cfr-ardelenii-au-luat-trei-titluri-cu-sprijinul-arbitrilor-518261.html.... pentru campionatele 2007/2008 , 2009/2010 si 2011/2012 ...https://www.gsp.ro/fotbal/liga-1/fcsb-pierde-clar-batalia-arbitrajelor-7-puncte-cadou-pentru-cfr-arbitrii-care-au-gresit-cel-mai-mult-topul-greselilor-pro-cfr-cluj-529183.html...... camp 2017/2018 ...https://www.gsp.ro/fotbal/liga-1/analiza-gsp-revolutia-din-fotbal-fcsb-e-victima-arbitrilor-din-simbolul-puterii-dinainte-de-89-ros-albastrii-au-ajuns-sa-fie-doborati-de-pe-locul-1-de-fluierasi-560461.html ….. camp 2018/2019 ...https://www.fanatik.ro/cavalerii-in-negru-cel-putin-2-greseli-mari-de-arbitraj-pe-etapa-analiza-erorilor-care-au-influentat-clasamentul-cum-arata-19080488..... pentru camp 2019/2020... https://www.gsp.ro/fotbal/liga-1/cfr-favorizata-de-arbitri-si-in-acest-sezon-hermannstadt-ca-pe-vremea-cooperativei-dinamo-victima-fluierasilor-614883.html ..sau https://www.gsp.ro/fotbal/liga-1/play-off-analiza-gsp-greseli-arbitraj-630957.html pentru camp 2020/2021
Gata dom'ne ,,s-a repartizat'' si campionatu' asta. Ceilalti sa mai stea o tura. Trebuie si mascariciu' sa ia un campionat cu o echipa putin mai mare. Da bine la CV, poate mai tarziu o fi bun pt ,,nationala''. Ca ala cu Astra nu se pune, prea a fost pe fata. Auzi tupeu la ei. Stai frate ca n-a fost un offside asa mare, a fost doar un pas. Super
Eu zic sa se retraga din campionat si sa se desfiintezr clubul...mare pierdere ca se retrage Mioveni....sa zica si de penalty-ul clar neacordat lui Cfr la Deac...zici ca ei nu au fost avantajati cu nimic...cred ca si-a bagat coadacineva de la Fcsb sa puna presiune pe arbitrii ca gresesc in favoarea lui Cfr....toti de la Fcsb tremura alca merge Cfr ceas cu Sumudica si Fcsb este in cadere libera, este mai slaba si decat Dinamo care joaca cu o gramada de pusti:)))))
Sa taca din gura Mioveniul! Cand au luat cu japca 4 puncte in doua meciuri consecutive(!) ca sa prinda play-off-ul in primavara, le-a fost bine, n-au mai facut galagie! Ei nici n-aveau ce sa caute in L1, au intrat fraudulos aici. Nu pot sa uit cum a plecat Blanaru din offside de 2 m chiar de sub nasul tusierului si a marcat golul victoriei la Ploiesti, pe finalul meciului. Sa le fie rusine!
Dar până la gol CFR a fost privată de acordarea a două penalty evidente în favoarea ei.Iar dacă se acordau nu mai era atâta vâlvă,meciul poate era adjudecat.
Noile reguli din arbitraj, stabilite la recomandarea unuia, gadola, prevad ca la meciurile chefureului arbitrul de tusa sa aiba ochelari de cal iar cel de centru metru de croitorie (initial s-a propus ruleta dar se considera obiect contodent si te mai poti taia si la degete!). Centralul va fi obligat ca, in eventualitatea ca cal-ochelaristul (sic!) ridica steagul la un atac al cefuristilor, sa masoare distanta dintre ultimul aparator si atacantul ***! Daca aceasta este sub 2 (doi) metri, se considera ofside mic si nu se da! Eventual, la decizia centralului, se acorda gol pentru chefura, chiar daca mingea a iesit in aut de poarta! Lasand gluma deoparte, nivelul fotbalului romanesc este reflectat din plin de caracterele celor implicati in fenomen, jucatori, antrenori, conducatori, politicieni si jurnalisti. Si din pacate, reflexia din oglinda are o fata tare hidoasa!
Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.
CFR Cluj este cel mai bine organizat club dela noi, fiecare isi face treaba, are oameni care se ocupa cu arbitrii sa ajute CFR sau sa impiedice rivale, altii care se ocupa prin diversi impresari cu jucatorii din echipa adversa care ar putea-o lasa mai usor in meciurile contra CFR, are oameni care se ocupa cu aranjarea unor meciuri, exista un scerc de sateliti dar de-a lungul anilor pana si FCSB s-a dat la o parte, are oameni la federatie si liga, are oameni la televiziuni si presa, are grup de presiune asupra arbitrilor care nu se lasa corupti. CFR Cluj are o organizare extraordinara.
„ Auzi nesimțire „ofsaidul de la gol a fost mic !!! ...probabil pentru frânari există ofsaid mic și mare . La ei ofsaidul mic nu se pune că doar nu vrem să supere pe păpușarul Dâncă & Nașu . Gestul de a se retrage clubul Mioveni din campionat îi doare în pix pe păpușari dar ar fi un semnal de alarmă când se va ajunge la UEFA - tribunalul de la Lausanne . În loc de laude acest club CFR a ajuns de ocara tuturor și un club contestat de majoritatea cluburilor din țară . Da, pasiunea de a câștiga fraudulos ajunge să nu știe ce-i rușinea.
un all inclusive scurt aicea la lefkada cu toti miticii :))ce sa caut la aia, plec din ro ca sa dau tot de romani
Cât tupeu
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.