FOTBAL  »  Superliga  »  CS MIOVENI - FCU CRAIOVA 2-2

Antrenor din Liga 1, băgat „în corzi”: „Scaunul lui se va clătina rău de tot”

La pauza meciului CS Mioveni - FCU Craiova, când tabela arăta 2-2, Helmuth Duckadam a vorbit despre situația lui Marius Croitoru, antrenorul oltenilor.

Articol de GSP - Publicat sambata, 01 octombrie 2022 20:30 / Actualizat sambata, 01 octombrie 2022 21:30

Cu siguranță e un meci important pentru el. Dacă nu va câștiga, se va clătina rău de tot scaunul lui!”, a declarat fostul mare portar în emisiunea „Fotbal Club” de la Digi Sport 1. Partida s-a încheiat cu același scor de la pauză, 2-2.

Dinamo vinde bilete la o peluză închisă, fără aviz ISU! Declarații care se bat cap în cap
DINAMO

Marius Croitoru e în afara obiectivului la FCU Craiova, acela de a prinde play-off-ul.

Marius Croitoru la FCU Craiova:

• locul 8 în SuperLigă după 12 runde, 15 puncte obținute
  • 4 victorii, 3 remize, 5 eșecuri

Pentru un antrenor e simplu. Ai rezultate, stai, n-ai rezultate, nu stai. Asta se aplică și pentru jucători. Eu nu pot să stau să văd că n-am rezultate, că n-adun puncte, să stau doar de drag pe un scaun, pentru că nu mă mulțumește în primul rând pe mine asta. Nu o să stau niciodată în viața mea unde lucrurile nu sunt OK
Marius Croitoru, antrenor FCU Craiova

Clasamentul actualizat din Liga 1

Citește mai multe știri din Liga 1:

Dică a avut un „meci” și la conferință: „Ați mai spus asta de 7-8 ori” / „Probabil ai uitat”

Brazilianul din SuperLiga și-a șocat soția când i-a zis unde se transferă: „Ce să căutăm noi acolo?”