FOTBAL  »  Superliga  »  CS U CRAIOVA - SEPSI 1-1

VIDEO CS U Craiova, încurcată din nou de Sepsi! Oaspeții au ratat victoria pe final într-un meci extrem de tensionat

Articol de GSP - Publicat vineri, 09 noiembrie 2018 22:57

CS U Craiova n-a reușit să o bată pe Sepsi nici la returul din sezonul regulat. După ce a pierdut la Sfântu Gheorghe, 0-1, oltenii au remizat cu echipa lui Eugen Neagoe, scor 1-1, la capătul unui meci cu un penalty ratat și cu Mitriță eliminat.

După un început timid de meci, totul s-a schimbat la jumătatea primei reprize. În minutul 27, Craiova a primit un penalty destul de ușor dictat de Radu Petrescu, pe care Fedele l-a irosit.

Peste 8 minute, Florin Ștefan a driblat frumos un adversar, a centrat în fața porții, iar la a doua bară a apărut Karnitskiy, care l-a învins pe Pigliacelli.

A doua repriză a început la fel de prost pentru olteni. Golgeterul Alexandru Mitriță a fost eliminat după două cartonașe galbene încasate în 5 minute, ambele pentru simulare!

Când mai erau doar 7 minute din timpul regulamentar, oltenii au reacționat în inferioritate: Burlacu a reușit să înscrie cu un șut la colțul lung de la prima bară și să restabilească egalitatea pe tabelă.

Sepsi Sfântu Gheorghe rămâne pe locul 7, cu 20 de puncte, la egalitate cu Astra, în timp ce Craiova e pe 3, cu 26 de puncte, și ratează astfel șansa de a o depăși pe FCSB.

Clasament Liga 1

8

FINAL » CS U Craiova - Sepsi OSK 1-1
AU marcat: Burlacu '83 / Karnițki '36

• min. 28: Matteo Fedele a ratat o lovitură de la 11 metri pentru CSU
  • min. 52: Alexandru Mitriță primește un cartonaș galben pentru simulare și va rata meciul din etapa următoare, cu FC Botoșani.
  • min. 57: Alexandru Mitriță primește al doilea cartonaș galben, tot pentru simulare, așa că este eliminat!
  • min 94: Martici este eliminat pentru cumul de cartonașe galbene

Echipele de start

CSU Craiova: Pigliacelli - Martici, Donkor, Kelici, Briceag - Mateiu, Cicâldău - Bărbuț, Mitriță, Fedele - Rocha
Rezerve: I. Popescu - Meza Colli, Dimitrov, Bic, Burlacu, Ferreira, Baicu
Antrenor: Devis Mangia

Sepsi: Fejer - Moura, A. Rus, Jovanovici, Sato - Velev, Karnițki - Drăghici, Vașvari, Fl. Ștefan - Tandia
Rezerve: Niczuly - I. Ursu, Prosser, Simonovski, Hadnagy, Nouvier, Hamed
Antrenor: Eugen Neagoe