FOTBAL  »  Superliga  »  MECI AMICAL

CS Universitatea, victorie clară în amicalul cu Viitorul Pandurii. Mihai Roman II a revenit pe teren

CS Universitatea - Viitorul Pandurii // foto: Facebook @ Universitatea Craiova

Articol de GSP - Publicat sambata, 09 octombrie 2021 15:07 / Actualizat sambata, 09 octombrie 2021 15:13

CS Universitatea a învins Viitorul Pandurii Tg. Jiu într-un meci amical, scor 4-0.

Mai multe echipe din primele două eșaloane dispută în aceste zile, în care meciurile echipelor naționale au provocat pauza competițiilor interne, partide amicale.

CS Universitatea, victorie categorică în meciul amical cu Viitorul Pandurii Tg. Jiu

CS Universitatea a jucat cu divizionara secundă Viitorul Pandurii Tg. Jiu, pe care a învins-o clar, scor 4-0. Golurile au fost reușite de Bogdan Vătăjelu (minutul 16), Ante Roguljic (75), Atanas Trică-Balaci (77) și Gustavo (86). A fost primul gol înscris de Roguljic, mijlocaș croat adus în urmă cu două săptămâni, pentru CS Universitatea.

Jucătorii titulari pentru CS Universitatea: Lazar - Mocanu, Bălașa, Nețoiu, Vătăjelu, Mateiu, Fedele, Vînă, Ivanov, Roman, Trică - Balaci. Pe parcurs au mai intrat Pigliacelli, Căpățînă, Găman, M. Constantin, Benga, Nistor, Crețu, Houri, Roguljić și Gustavo.

A fost primul meci de la revenire pentru Mihai Roman II, care este, în sfârșit, OK cu inima. Atacantul nu avea meci în picioare din decembrie 2019 din cauza unor probleme cardiace (extrasistole). El a demarat de curând pregătirile pentru revenirea pe gazon, iar astăzi antrenorul Laurențiu Reghecampf i-a acordat minute pe teren.

Mihai Roman II pasează în meciul cu Viitorul Pandurii // foto: Facebook @ Universitatea Craiova