Comentarii (114)
remarque
remarque  •  15 Decembrie 2021, 12:24
Postat de doubleti pe 14 Decembrie 2021, 22:48

Din pacate, chiar daca pana azi nu credeam acest lucru, echipa trebuie reformat din temelii. Nu este vina lui Reghe ca astia nu sunt in stare s-o bage in poarta. Cu exceptia meciului de azi in care am pierdut posesia si nu am avut niciun sut pe poarta, in toate celelate meciuri Craiova a dominat absolut toate adversarele. Problema a fost la finalizare. Din pacate nu au ce cauta la echipa: Capatana, Fedele, Baiaram, Cretu, Balasa, Vana. Si rezerve pentru: Lazar, Screciu, Vatajelu, Nistor. O reconstructie as incepe cu Papp, Gaman, Bancu, Campanu, Rogulic, , Houri, Ivan, Kolijc si Markovic. Trebuie adus urgent un fundas central pe langa Papp si Gaman. La mijloc avem nevoie de un inchizator puternic caruia sa nu-i fie frica de presingul adversarului (poate isi revine Mateiu) si de 1-2 mijlocasi de creatie. E clar ca anul acesta am ratat obiectivul principal. Mai raman 2: locul 3 si Cupa Romaniei. La ce am vazut in seara asta sigur le pierdem pe amandoua. Rotarule adu-l pe Oughenda, asta este cel mai bun mijlocas de creatie din tara si stie sa faca si spectacol. Cert este ca incheiem finalul in genunchi.

ati ratat obiectivul principal? Glumesti cand iti propui titlul de campioana si tu tremuri sa prinzi play-off-ul. Dar o calificare in Conference League nu era macar asa un obiectiv secundar? Sa te elimine Laci, Lokomotivi, pe scurt oricine...Sau sa nu dati un sut pe poarta cu UTA? Un amarat de sut. Cat de mic acolo. O pasa la portarul advers macar, numai sa fie pe spatiul portii. Bag de seama ca va setati obiective fara nici o legatura cu posibilitatile. Tare PSDU Craiova asta. :))))))))))))))))))))))))))). 700 de spectatori? :))))))))))))))))))))))))

remarque
remarque  •  15 Decembrie 2021, 12:17
Postat de kuba pe 14 Decembrie 2021, 20:34

Iarasi maxim 700 de spectatori :))))))))))

au disparut suporterii PSDU Craiova? Erau suporteri ”de rezultat”?

wrx.
wrx.  •  15 Decembrie 2021, 05:59
Postat de observator_federal pe 14 Decembrie 2021, 23:33

Băi am vrut să citesc cronica neciului, minut cu minut... dar m- am oprit când am citit "concluzia" de la minutul 90: cică "Un egal era probabil rezultatul logic după un meci plictisitor." Pe bune??? Mi-e teamă, zău, să parcurg cronologic desfășurarea meciului - oare e posibil să fie vorba de alt meci?

Nu Marcele, e posibil sa fie dea dioptriile alea....

pickhammer
pickhammer  •  14 Decembrie 2021, 23:48

Spectacol total! Scouterii lui PSG și Real au fost entuziasmați de perlele Baiaram și Miculescu, drept care au și înaintat scrisori de intenție către gsp Spiru Haret. Totodată Rotarel da un amplu interviu în Gazeta bafto dello dello Sport în care le explica nepricepuți lor din Italia cum este sa te bați ca un leu în fiecare an pentru titlu! De asemenea se va lua un angajament ferm și oficial pentru lupta la titlu și în sezonul viitor, la plenara lărgită a PSD, ce se va desfășura în Parcul Romanescu, la un ciolan cu fasole și o țuică fiarta!

observator_federal
observator_federal  •  14 Decembrie 2021, 23:33

fanu
fanu  •  14 Decembrie 2021, 23:28
Postat de doubleti pe 14 Decembrie 2021, 23:24

Fix la asta ma refeream.

Ma bucuram asta seara cand au fost Nistor si Bancu inlocuiti. M-am intristat cand am vazut ca cei ce intra sunt chiar mai slabi ca ei. Cred ca ar trebui, daca tot avem nevoie de jucatori cu experienta, gasiti unul au doi care sa dea altfel de exemplu despre ce inseamna atitudine in teren sau la antrenament celor tineri, unor Baiaram, Campanu sau Markovic care, dupa parerea mea, inca mai au o sansa sa fie buni macar la nivel de Liga 1. Nu poti creste langa Nistor sau Vatajelu. Adica..ce sa inveti de la ei?!

Postat de csa.regal.spartac pe 14 Decembrie 2021, 23:20

Bairam, Campanu, Markovic sunt buni pe avion, sa deranjeze ceilalti calatori cu cocalarismul lor

As vrea sa iti dau o replia acida; dar, pentru a doua oara in seara asta, sunt nevoit sa admit ca s-ar putea sa ai dreptate :))

doubleti
doubleti  •  14 Decembrie 2021, 23:24
Postat de fanu pe 14 Decembrie 2021, 23:05

Daca spui sa aduca jucatori carora Screciu sau Nistor sa le fie maxim rezerve sunt de acord cu tine.

legio.sud
legio.sud  •  14 Decembrie 2021, 23:23
Postat de fcsarbitrii pe 14 Decembrie 2021, 22:50

Lor le-a bagat arbitrul un punct in buzunar dar voua v-au bagat 3 puncte in buzunar arbitrii cu aceeasi UTA.Si de ce iti scrii nickname-ul incomplet?Unde este acel su din fata nickname-ului tau?