FOTBAL  »  Superliga  »  CSU CRAIOVA - U CLUJ 2-2

Valentin Gheorghe le-a pus gând rău celor de la FCSB: „Am trăit clipe minunate acolo, dar vreau să le marchez un gol”

CSU Craiova și U Cluj au remizat, scor 2-2, în runda #25 din Superliga. Extrema stângă Valentin Gheorghe se bucură că echipa lui a reușit să plece neînvinsă de la Craiova. foto: Imago Images

Articol de - Publicat vineri, 09 februarie 2024 22:41 / Actualizat vineri, 09 februarie 2024 23:05

Chiar dacă oltenii au condus la pauză cu scorul de 2-0, după reușitele semnate de Lyes Houri ('9) și Mihai Căpătână ('45), clujenii au ieșit mai bine de la vestiare și au reușit să egaleze după pauză, prin golurile marcate de Valentin Gheorghe ('46) și Dan Nistor ('64). După acest meci, Univeristatea Craiova se clasează pe 4, cu 38 de puncte, iar U Cluj ocupă locul 8, cu 33 de puncte.

De nerecunoscut! Cum a apărut cel mai scump străin cumpărat de Gigi Becali
FCSB

Intrat după pauză, Valentin Gheorghe a marcat imediat după reluare și a scos penalty-ul din care clujenii au egalat. La finalul meciului, acesta a spus că vrea să marcheze și etapa viitoare, când ardelenii o vor întâlni pe FCSB, club de care s-a despărțit vara trecută.

Valentin Gheorghe, după ce a fost decisiv în meciul CSU Craiova - U Cluj: „Sunt fericit și încrezător pentru viitor”

„Două reprize diametral opuse. Craiova a avut inițiativa în prima, a jucat mai bine, dar mă bucur că am luat un punct pe un teren greu.  Antrenorul mi-a spus că o să intru și o să fac diferența, mă bucur că am reușit. Sunt fericit și încrezător pentru viitor.

Suntem conștinenți că prima repriză nu a fost atât de bună. Când marchezi în primele secunde e normal că-ți destabilizezi adversarul”.

Rugat să povestească faza în care a scos penalty-ul din care clujenii au egalat, fotbalistul a spus:

„Am încercat să pasez, am simțit că sunt puțin tras și nu am mai reușit. Acum, dacă și cu VAR ne plângem de penalty-uri...

Obiectivul nostru este să intrăm în play-off, este o luptă grea pentru că sunt multe echipe bune, dar am încredere în colegii mei și în staff. Meciul cu FCSB este unul special, este o echipă foarte frumoasă. Am trăit momente minunate acolo, dar sper să le marchez un gol”, a spus Valentin Gheorghe, pentru Prima Sport.

Match Quiz CFR Cluj - Rapid
Te pricepi la Superligă? Plasează gratuit predicțiile tale pe meciul CFR Cluj - Rapid și câștigă premiile puse în joc.

VIDEO. Gigi Becali despre Tavi Popescu, lupta la titlu, Burmaz și Louis Munteanu

Un club din Superliga a oferit două milioane de euro pentru Juan Bauza!