FOTBAL  »  LIGA 1  »  CSU CRAIOVA - DINAMO 5-0

Ce-ai făcut, Bobiță? CSU Craiova - Dinamo, snopit de „Las Fierbinți” în topul audiențelor de luni

CSU Craiova - Dinamo a atras de 7 ori mai puțini oameni decât liderul din intervalul orar 20:30 - 21:30. Este vorba despre serialul de comedie „Las Fierbinți”, difuzat de Pro TV.
CSU Craiova - Dinamo a atras de 7 ori mai puțini oameni decât liderul din intervalul orar 20:30 - 21:30. Este vorba despre serialul de comedie „Las Fierbinți”, difuzat de Pro TV.

Articol de GSP - Publicat marti, 28 septembrie 2021 18:23 / Actualizat marti, 28 septembrie 2021 18:27

Victoria clară a celor de la CS Universitatea Craiova, 5-0 contra lui Dinamo, nu a fost în topul audiențelor de luni seară. Serialul „Las Fierbinți” a atras de 7 ori mai mulți telespectatori.

Partida dintre CSU Craiova și Dinamo s-a încheiat cu un rezultat istoric, 5-0 în favoarea oltenilor. Meciul a avut ritm, a fost antrenant, dar nu a atras multă lume în fața televizoarelor. 

Disputa din Bănie a fost transmisă pe trei posturi TV, Digi Sport 1, Telekom Sport 1 și Look Sport+. Doar primul apare în top 10 audiențe de luni seară, cu 269.000 de telespectatori, informează Pagina de Media. Celelalte două au întregistrat valori nesimnificative. 

CSU Craiova - Dinamo, zdrobit de „Las Fierbinți”

CSU Craiova - Dinamo a atras de 7 ori mai puțini oameni decât liderul din intervalul orar 20:30 - 21:30. Este vorba despre serialul de comedie „Las Fierbinți”, difuzat de Pro TV. Peste 2,1 milioane de români au avut televizoarele pornite acolo.

Audiența de luni, în intervalul meciului CSU Craiova - Dinamo

Post TVNumăr persoaneRating %
1. Pro TV2.116.00012,0
2. Kanal D1.126.0006,4
3. Antena 1937.0005,3
4. Romania TV474.0002,7
5. Antena 3450.0002,6
6. Digi Sport 1269.0001,5
7. Happy Channel235.0001,3
8. Antena Stars227.0001,3
9. Realitatea Plus189.0001,1
10. TVR 1169.0001,0

Sursa: Pagina de Media

Mihai Bobonete și-a bătut echipa favorită

Mihai Bobonete, unul dintre actorii protagoniști ai serialului „Las Fierbinți”, este un fan recunoscut al celor de la CS Universitatea Craiova. 

Nu ajungi în viaţă să iubeşti Craiova, te naşti cu iubirea pentru Craiova. În copilărie, am fost crescut de bunici şi am stat mult prin Craiova. Pe vremea aia, ai mei trăiau în Ialomiţa, pentru că mama era inginer agronom, iar inginerii trebuiau să facă grânarul ţării să fie ultra-mega-lux. 

Şcoala o făceam la Giurgeni, vacanţele la Craiova. Când am mai crescut, facultatea am făcut-o la Craiova şi vacanţele le petreceam la Giurgeni. Sunt legat de Craiova. Copilăria mea, prietenii mei, rudele mele… Suntem olteni, pe viaţă şi pe moarte, cum ar veni! Nu pot să explic de ce iubesc Craiova, pentru că e în mine Craiova.
- Mihai Bobonete

VIDEO Sorin Cârțu, exuberant după triumful zdrobitor cu Dinamo: „Se mai vorbește la 5-0?!”

Citește și alte știri despre fotbalul din Liga 1: 

Eric de Oliveira are probleme de sănătate și se gândește la retragere: „Merit câteva minute să îmi iau la revedere de la fotbal”

Transfer răsunător pentru CFR Cluj! Campioana, aproape de a semna cu un atacant cu CV impresionant

Playtech: BOMBĂ! Anamaria Prodan, înşelată imediat după nuntă: “Am făcut dragoste la subsol”


Comentarii (17)
318812238881711
Marco Marco Popa  •  29 Septembrie 2021, 12:58

cine mai e si *** asta? e plina tara de "vedete" *** normal era sa faca glume vis a vis de olteni, dupa ce au fost scosi din europa de postasii si ospatarii aia din albania... ***

Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.

trink
trink  •  29 Septembrie 2021, 01:19
Postat de valentindragobete pe 28 Septembrie 2021, 18:55

Pariul este simplu: cine-o sa le dea 7-0 ?

cfr

creeperno115
creeperno115  •  28 Septembrie 2021, 22:40

Normal! La 1-0 am schimbat postul

Vezi toate comentariile (17)
Comentează