Alte știri din fotbal
„Dă marfa și banii, dacă nu te tai!” » Fostul internațional român de juniori, coleg de generație cu Nicolae Stanciu, CONDAMNAT după ce a agresat un dealer de etnobotanice
0
Ce a remarcat Sorin Cârțu derby-ul dintre FCSB și Dinamo: „Singura care mai făcea așa era Barcelona”
0
Episod INCREDIBIL » Când Becali a vorbit cu antrenorul FCSB în timpul derby-ului: „Mi-a zis să-l scot. Știți ce i-am răspuns?”
0
Liga 2, etapa #16 » Acum se joacă ultimele trei meciuri ale rundei: s-au marcat 4 goluri
7
Știri din fotbal internațional
Internaționalul german e pe făraș la Bayern! Îl vor doi giganți din Serie A
0
Corriere dello Sport, despre „ancelottianul” Cristi Chivu: „Marotta trebuie să-i mulțumească lui Fabregas”
0
Cosmin Olăroiu a răbufnit după un nou semi-eșec: „A devenit un scenariu care se repetă obsesiv”
0
Coechipierul lui Radu Drăgușin a comis-o din nou! Imaginile incredibile l-au dat de gol
0
S-au stabilit grupele de la Mondial
Titularul din Dinamo - Foresta e instalator de gaze!
„Mă doare sufletul”
Investitoarea suedeză s-a retras
Am întrebat 100 de olandezi
Duarte a semnat
Acuzații GRAVE la adresa lui Tadici
Dat afară după doar 14 minute!
Zouma, „accidentat” definitiv
S-au DESFIINȚAT loturile naționale!
Lifestyle
Are 47 de ani, iar ținuta ei transparentă a provocat controverse la tragerea la sorți: „Prea îndrăzneaţă pentru un eveniment fotbalistic”
7
Incident neașteptat la cântar » O boxeriță a arătat accidental mai mult decât și-ar fi dorit: „Cu plăcere, lume!”
11
A lucrat pentru serviciile secrete și a pozat într-o revistă pentru bărbați » Cum arată acum legenda supranumită „cea mai frumoasă față a socialismului”
8
Fostul star al lui Arsenal se căsătorește cu o cunoscută actriță de filme pentru adulți
11
Șeful Poliției Locale Oradea vinde AdBlue primăriei care îi plătește ...
Libertatea
Dezvăluiri bombă. Numele femeilor celebre care îl „vizitau” pe Adrian Mutu, ...
Adevărul
„Te mai recunoaște lumea?” » Fostul campion al Diviziei A s-a făcut ...
GSP SPECIAL
De ce judecătorii n-au vrut să-l condamne la închisoare pe viață pe ...
Libertatea
Dimpotriva, sanctiunea trebuie sa fie drastica! Iar de acum in colo cine va mai recurge la astfel de intrari criminale sa plateasca scump, indiferent de echipa careia ii apartine Acesta e un sport, nu un macel, si sa fim atenti caci din teren tensiunile pot escalada in tribune apoi in strada si putem ajunge la situatii de ne controlat. Deci, sanctiuni foarte dure pentru asemenea indivizi, inclusiv pentru antrenorii lor care, unii gen Laslo Balint de la UTA Arad chiar incurajeaza o asemenea deraiere criminala.
Vezi ca la Arad, arbitru de rezerva a fost chiar centralul de aseara. Si centralul de la Arad sustine ca i-ar fi spus in casca arbitrul de rezerva ca a fost doar bariera. Ca sa intelege si noi ce fel de oameni ne arbitreaza in fotbalul romanesc. Si asa cum spune si altcineva mai jos, CCA este stat in stat. Nici nu trebuie sa stim ce note primesc arbitrii, atata timp cat dupa astfel de arbitraje ei sunt delegati la urmatoarea etapa. Deci se presupune ca primesc note de trecere. Oricum Vassaris s-a pus rau de tot pe Craiova, sa fie oare o razbunare ca nu mai e Ouzounidiz la echipa? Dar, sigur, grecii nu fac asa ceva.
Baiatule, esti tare ***. Toti iti zic asta pe forumuri si tu tot nu-i crezi. Aberatia cu cei scosi cu targa de teren la meciul cu UTA o mai duci mult? Aia au alergat ca disperatii si la rupere, dar n-au condiitie fizica si de aceea au facut rupturi sau intinderi musculare. Dar de, voi vedeti numai ce va convine. De 40 de ani UNIVERSITATEA CRAIOVA deranjeaza in fotbalul romanesc, desi marile performante s-au facut cu olteni in echipa. Du-te baiete la cefuristii tai si lasa-ne pe noi in pace. Voua va place cum joaca cfr? Sau nu va intereseaza ca oricum daca nu reusiti sa marcati va lasa arbitrii sa dati goluri si din offside. Halal campioana.
Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.
Daca la meciul de la Arad s-ar fi luat măsuri severe cu cei vinovați, inclusiv arbitrul, acest incident ar fi fost evitat. O observație: agresorii sunt mercenari...
Coatele astea “involuntare” trebuie sa dispară din fotbal. O suspendare de 5-6 etape ar regla imediat problema asta. Nici in sporturile de contact( rugby, fotbal american, hochei ) atacurile si loviturile la cap sunt aspru pedepsite.
Ghiolbanii vostri au calcat pedala de acceleratie pana i-au lasat muschii.Cine e de vina?Compari "accidentarile" lor,produse de propria lor neputinta,cu accidentarile craiovenilor,produse de intrarile unor brute rudimentare?
Cel mai accidentat după meciul de la Arad a fost Vasileroaita,probleme mari la ochii si la cap,subiectiv,răutăcios si fara raționament.Cei de la Arad au simulat pe final in ideea de a trage de timp si a face pe victimele. Intrarea lui Hora la Screciu este de dublu rosu...de cot ce sa mai vorbim,Vasile si cum te mai numești,esti penibil tata!?
După meciul de la Arad, Comisia de Disciplină a FRF a decis amendarea cu aceeași sumă, a agresorului (UTA Arad) și a agresatului (Universitatea Craiova)!!! A fost semnalul clar că împotriva Craiovei este permisă orice duritate in joc, ba poate și un avertisment că oltenii s-au pus rău cu onorata comisie! Bancu și Mateiu ar trebui să dea în judecată pentru instigare la violență pe membrii comisiei și, desigur, pe arbitrii care aplică discreționar regulamentele periclitând integritatea fizică a fotbaliștilor! Presei românești "de sport", cea care în mod interesat a bagatelizat faulturile de la Arad ba chiar și-a permis să ironizeze fotbaliștii craioveni și declarațiile oficialilor craioveni, îi urăm ca "sponsorii din umbră" să-i intre în faliment sau pușcărie cu confiscarea averii...
Sunteţi niste *** cu astfel de comentarii ! Dacă era Moruţan sau Tănase se reunea Senatul României. Se intrerupea campionatul.....Sa aveţi si voi parte de ce a avut Bancu si Mateiu !!!!
Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.
Asa e cand vorbeste gura fara tine. Era o vorba... cap ai minte ce-ti mai trebuie. Daca tot zici de faza de la Arad, cand Bancu se ridica de jos si incearca sa sara la gatul blajinului jucator de la gazde, are in gura bandajul patat de sange. Sa spui ca nu se vede nimic inseamna ca ai si orbul gainilor. Constat ca multe ai mai adunat. Mai departe.... jucatorii vostri au cazul "secerati" de nesi.mtirea cu care s-au "d0pat". Au stat pe jos ca sa traga de timp din minutul 70, ei cadeau fara sa-i atinga nimeni. decarul vostru face intindere de la efort (ca pregatirea fizica e cam in pom dupa cum se vede) si tu acuzi ca este fault. Acel gen de contact sunt cu zecile intr-un meci si niciun jucatorl nu iese de pe teren. Deci tu compari mascaradele voastre de accidentari cu intrarile la rupere pe care le-ati facut.... Mare om, mare caracter... ZERO.
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.