FOTBAL  »  Superliga  »  CSU CRAIOVA - FC VOLUNTARI 1-0

Liviu Ciobotariu, nervos după înfrângerea la limită în fața Craiovei: „Suntem frustrați! Meritam mai mult”

Liviu Ciobotariu
Liviu Ciobotariu Foto: Imago

Articol de GSP - Publicat sambata, 30 aprilie 2022 21:50 / Actualizat sambata, 30 aprilie 2022 22:52

CS Universitatea Craiova s-a impus la limită, scor 1-0, în fața celor de la FC Voluntari, în etapa #7 din play-off-ul Ligii 1. La finalul partidei, Liviu Ciobotariu, antrenorul ilfovenilor, a analizat prestația echipei sale.

Ciobotariu s-a declarat dezamăgit de rezultatul final și este de părere că echipa sa merita minim un egal pentru jocul pe care Voluntari l-a prestat în fața Craiovei.

Reghe, „faultat” de fani » Antrenorul Craiovei voia 25.000 de fani pe „Oblemenco”. Asistența oficială
CSU Craiova - FC Voluntari

Liviu Ciobotariu: „Meritam mai mult”

„Eu cred că meritam mai mult din acest joc, au fost două reprize diferite. Una în care Universitatea Craiova și-a creat mai multe situații de a marca, chiar a și marcat un gol prin Baiaram. A doua repriză ne-a aparținut în totalitate, nu-mi aduc aminte ca Universitatea Craiova să fi avut vreo situație, poate doar pe anumite contraatacuri.

„Suntem frustrați, nemulțumiți, puteam pleca cu un rezultat de egalitate. Este al doilea joc consecutiv în care primim gol din fază fiză și asta mă enervează. O să încercăm să remediem acest lucru pentru că deja se întâmplă la fiecare joc și nu-mi convine. Este vorba de responsabilitate.

+10 FOTO

La fotbal se mai întâmplă, mai greșesc și jucătorii, mai greșim și noi, dar important este că am arătat bine astăzi. Am jucat cu Craiova, echipă care se bate la titlu.

În a doua repriză am jucat de la egal la egal cu o echipă care se bate la titlu și asta mă bucură. Am declarat și susține ceea ce am spus, că suntem o echipă greu de învins. Am făcut un joc bun, îmi pare rău că puteam pleca cu un rezultat de egalitate”, a declarat Liviu Ciobotariu la Orange Sport.

Clasamentul după CSU Craiova - Voluntari 1-0