Postat de 03101956 pe 27 Septembrie 2021, 05:18

CFR-ul este echipa cu cecem mai urat fotbal din România (cu toate titlurile luate)!!!!

Cu toate titlurile furate …..

cazonline999
cazonline999  •  27 Septembrie 2021, 08:06
Postat de corectu pe 27 Septembrie 2021, 07:54

CFR-ul a fost călărit toată repriza a 2-a,cu ocazii mari de gol a UTA-ei,cu bulanul(așa se spune) echipei lui Dan Petresu. Să precizăm că din cele 10 meciuri ,8 au fost câștigate la un gol diferență,din care 5 cu 1-0.Aici intră și jocul Mioveni-CFR 0-1 câștigat de brigada de arbitri.Să fim corecți și să amintim de jocul CFR-Steaua 4-1 căștigat pe o ploaie torențială unde circulația balonului s-a făcut cu greutate ceea ce a dezavantajat echipa mai tehnică(Steaua-CFR 3-0 când terenul a fost practicabil.

Prietene, cfr v a dat cu terenul in cap, ambele echipe au avut aceeasi suprafata de joc, au lasat impresia ca poate da 6, daca voiau. Hai sa fim realisti si sa lasam prostiile cu arbitri, ploaie, ceakre si lumina lunii.

Ciprian Catalin  •  27 Septembrie 2021, 00:00

Aveam o impresie buna despre tine. Dar esti ridicol. Cum poti sa spui ca ai jucatori trimisi la nationala,multi...si se accidenteaza?A fost doar Alibec si atat inima de aur

c23665
c23665  •  27 Septembrie 2021, 09:42
Postat de csa_si_fcsb_inseamna_steaua pe 27 Septembrie 2021, 08:41

Parerea unui fan aradean dupa meciul de aseara: "Nu-mi părea rău dacă ne băteau jucând fotbal, dar ce arată CFR-ul acum, din postura de campioană, este o jignire adusă acestui sport....pe lângă asta dacă punem și influentă politică + mizeriile ieșite recent in legătură cu acest club pot să ajung la o singură concluzie: CFR reprezintă *** fotbalului românesc."

Acel fan aradean e ... din Berceni?! Intreb pentru un amic...

petrucj
petrucj  •  27 Septembrie 2021, 09:35

Din 2017 fcsb a castigat un singur meci si atunci cfr nu a avut nici un atacant in teren si om eliminat. Tot ce spui se leaga de acel meci. Ai gasit ca etalon o exceptie.

ionica007
ionica007  •  27 Septembrie 2021, 07:15

UTA este o echipa buna, artagoasa, cu jucatori cu fizic bun. Impinsi din spate de o tribuna formidabila, sunt o echipa redutabila pe teren propriu. Franarii, care au jucat fara atacanti ( Costache, Paun sau Chipciu sunt departe de a fi numiti atacanti...), au marcat si s-au aparat. Jenant arbitrajul, muuult sub valoarea minim admisibila. Faulturi clare nesanctionate, mai ales in prima repriza.

steaua.inseamna.csa
steaua.inseamna.csa  •  26 Septembrie 2021, 23:57
Postat de csa_si_fcsb_inseamna_steaua pe 26 Septembrie 2021, 23:33

A fost un final cu emotii, chiar si arbitrul a facut putin pe el. S-a grabit sa fluiere finalul, desi s-a tras de timp in prostie, si Bordeianu a stat cel putin 3 minute pe jos. Toata lumea e deja resemnata, ce sanse mai ai sa castigi titlul in fata unui asemenea 'colos'? Cfr campioana inca 100 de ani, noi ne vom bate in curand cu Liechtenstein si Insulele Feroe, in competitiile de 'tras de timp', unde Romania va avea sanse mari de castig.

Bai Silvică, aici ai si tu dreptatea ta nu zic! Însă nu avem de ales! Chiar dacă CFR au introdus monotonia doar nu vrei acum sa ținem cu FC fcsb care continua sa susțină cu nesimțire ca sunt Steaua, nu!? Io unul, și sunt cât se poate de sincer, nu as vrea sa mai ia CFR și campionatul asta, mi-au plăcut mereu poveștile frumoase gen Viitorul, Urziceni, Otelul … As vrea sa câștige de exemplu CSU, merita și suporterii din Oltenia sa se bucure după 30 de ani. Însă ce sa facem dacă nu au echipa!? Din partea mea sa câștige absolut oricine, in afara de FC fcsb!