FOTBAL  »  Superliga  »  DINAMO

Dănciulescu e categoric: "Ar fi rușinos dacă nu intrăm în play-off" » Ce mesaj i-a transmis lui Negoiță: "Nu vreau să mai aud! Trebuie condiții bune și salarii mari"

Articol de GSP - Publicat sambata, 06 ianuarie 2018 11:56

Ionel Dănciulescu a rămas în conducerea lui Dinamo, ca director sportiv, și trage tare pentru ca echipa să fie într-o formă cât mai bună la reluarea Ligii 1.

"Corbul" a vorbit despre situația de la club, despre mesajul transmis celor de la Dinamo, despre transferuri și șansa de a prinde un loc de play-off.

"Eu le-am spus și celor din club că nu mai vreau să aud acest cuvânt, strategie. De multe ori vorbim multe, dar nu apucăm să punem în practică.

E foarte important ce vom face în aceste patru etape care au mai rămas de jucat. Trebuie să facem tot ce ține de noi, să avem condiții bune, să aducem 2-3 jucatori titulari, și să dăm salarii mari, cu bonusuri de performanță. Este clar că echipa are nevoie de implanturi în prima echipă.

Este clar că ar fi rușinos pentru Dinamo dacă nu am intra în play-off. Avem un lot care este destul de bun", a spus Dănciulescu la TV Digi Sport.

În prezent, după 22 de etape, Dinamo este pe locul 7, cu 34 de puncte, la egalitate cu Viitorul, locul 6, la un punct de locul 5, FC Botoșani, și la 3 puncte de Astra, locul 4. În ultimele etape din sezonul regulat, echipa alb-roșie va evolua pe teren propriu cu CSU Craiova şi FCSB şi în deplasare cu Concordia Chiajna şi Astra.

Citește și:
Dennis Politic este istorie la FCSB! Cedat la reduceri + Care este situația cu Dinamo
Superliga
Dennis Politic este istorie la FCSB! Cedat la reduceri + Care este situația cu Dinamo
La 1:30 noaptea în Melbourne, eternul Novak Djokovic revine în finala Australian Open! Duel fenomenal de 4 ore cu Jannik Sinner
Tenis
La 1:30 noaptea în Melbourne, eternul Novak Djokovic revine în finala Australian Open! Duel fenomenal de 4 ore cu Jannik Sinner
Șoc în fotbalul românesc! Impresarul Cătălin Sărmășan, suspendat un an pentru pariuri » Amendă uriașă primită de omul care îi reprezintă pe Cîrjan, Politic, Miculescu
Superliga
Șoc în fotbalul românesc! Impresarul Cătălin Sărmășan, suspendat un an pentru pariuri » Amendă uriașă primită de omul care îi reprezintă pe Cîrjan, Politic, Miculescu
Alexander Zverev, explozie de furie în semifinala cu Carlos Alcaraz: „Mereu îi protejați pe ăștia doi!”
Tenis
Alexander Zverev, explozie de furie în semifinala cu Carlos Alcaraz: „Mereu îi protejați pe ăștia doi!”
ULTIMA ORĂ Uzina Dacia din Maroc a depășit în premieră fabrica din România
Profit.ro
ULTIMA ORĂ Uzina Dacia din Maroc a depășit în premieră fabrica din România
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Decizie ȘOC: Ana Maria Bărbosu a rămas fără medalia olimpică de la Paris! Informația care ZGUDUIE sportul românesc

„Părul fetei arde vâlvătăi... Zbor final! Stop!” » GSP publică o serie specială, la 50 de ani de la perfecțiunea olimpică a gimnasticii: „Nadia, 10 la Montreal”


Comentarii (6)
daweroirl
daweroirl  •  06 Ianuarie 2018, 12:48

Salarii mari -portie dubla de ciorba !

geo.b.
geo.b.  •  06 Ianuarie 2018, 14:17

Daca nu vor avea continuitate,cel putin la nucleul de baza si la anul vor trai tot in mediocritate.Pentru ca daca n-ai continuitate,nu ai nici omogenitate si fara omogenitate doar cu sclipiri individuale,poti castiga meciuri,dar nu te poti bate la campionat.

dvd1
dvd1  •  06 Ianuarie 2018, 12:42

DInamo are 0 sanse la play-off, nu mai e nimic altceva de zis. In ultimele 4 etape daca Dinamo scoate 1 punct va fi mare minune. O sa piarda toate cele 4 meciuri. Cel mai onorabil (daca mai exista ceva onoare la dinamo desi nu cred) e sa se retrga din campionat chiar acum. Nu are rost sa mai continue. A fost frumos cit a fost frumos dar s-a terminat. Dinamo nu are nici macar 1 jucator de liga 1 (care oricum e cel mai slab campionat din lume). Nici pe maidan in spatele casei nu ar avea loc "faimosii" jucatori de la dinamo. Huo Dinamo pt unde s-a ajuns

Vezi toate comentariile (6)
Comentează