Alte știri din fotbal
Ilie Stan a spus dacă FCSB prinde sau nu play-off-ul și a numit principala favorită la titlu: „Clar!”
0
Laszlo Dioszegi a răbufnit, după decizia Comisiei de Recurs: „Continuăm lupta împotriva nedreptății”
0
Gigi Becali a renunțat la o sumă impresionantă » Cum și-a explicat decizia
2
Cristi Săpunaru a tras concluzia despre Moruțan, după debutul la Rapid
0
Știri din fotbal internațional
Scrisoarea înduioșătoare a clubului: „Timpul îngheață. Cuvintele seacă. Durerea străpunge trupul și mintea!”
0
Dan Șucu a mai securizat un transfer: mijlocașul central brazilian urmează să semneze
0
Prima reacție a lui Răzvan Lucescu după tragedia fanilor lui PAOK din România: „Trebuie să simtă asta. Aici e ceva special”
2
Conte l-a lăsat pe Chivu și îl ia în focuri pe Spalletti: „O minciună sfruntată! Antrenor grozav, dar fără respect”
0
Lifestyle
„Noua Diletta Leotta” » Tania a atras toate privirile cu o apariție îndrăzneață la TV: „Ești uimitoare!”
1
Simona Țăranu, pictorial în Caraibe: „Iubitul tău e cel mai norocos om de pe pământ” » Ce loc a evitat
10
Mauro Icardi continuă războiul cu Wanda Nara: „Este o mitomană! Mi-a furat 7 milioane de euro din conturi”
1
L-a uitat rapid pe jucător » Cea mai sexy fotbalistă tocmai și-a oficializat relația cu ispita de la Insula Iubirii
3
Ilie Bolojan a recunoscut pentru prima dată că nu exclude un guvern ...
Libertatea
De ce cauți mereu pe altcineva, chiar și atunci când ești într-o relație
Adevărul
Anghel Iordănescu, uluit de dosarul de la Securitate al lui Ștefan Kovacs: ...
GSP SPECIAL
Renta viageră pe care Sandra Izbașa o primește lunar de la statul român. ...
Libertatea
Nici nu am citit toata declaratia, dar cum poti spune Dinamo se bate la titlu? Cu ce se bate? cu jucatori liberi de contract? suntem acum pe 2? vai, dar mai sunt multe etape pana la final. Ma tem ca nu prindem play off-ul sezonul asta.
Sunt de acord cu Danciu, fara banii bagati de Negoita, cu toate zvonurile si "tranzactiile" facute pe umerii clubului, Dinamo a supravietuit. Nu vad rostul sa faci o echipa de UEFA atat timp cat nu poti participa in competitie. Sper ca la anul, Dinamo sa se afirme si sa se califice in grupele UEFA. Acesta este un vis real, Champions sa fim realisti... va mai trebui sa astepte cativa ani...
Rapid s-a desfiintat...sunt mai multe echipe care isi disputa numele...cine stie daca va renaste vreodata, chiar daca nu mai sunt datorii asigurarea unui buget mare este f grea, Dinamo nu este finantata prin bani publici nici macar partial, iar Negoita nu are banii lui Becali sau Niculae, greseala lui a fost sa creeze sperante false fanilor
stai liniștit,Dinamo se va bate cu fcsb-ul ptr titlu...ține minte.
La care titlu se bate Danciule ? N-au fost in stare sa castige nimic desi au jucat finale. Negoita a acoperit fuga celorlalti, preluand datoriile si neconstituindu-se parte vatamata. Va tine Dinamo in viata cu resurse minime si o va pasa primului interesat asa cum a mai incercat. In rest voi sa aveti functii si sa fiti platiti de fraieri.
Rapid e în liga 5....neputinta ce a făcut? Din 17 milioane datorie s au plătit 800 de mii și asta din drepturile tv sponsori și vânzări de jucători....in rest va bateți la titlu doar declarativ de 10 ani..practic nu prindeți decât locurile 4-7
Absolut de acord.Cu o mentiune.De foarte multe ori,in comentariile unor articole,suporterii sau fanii lu' Dinamo,au o expresie,"noi jucam","noi catigam","noi facem",dar "turcul plateste".Adica ne laudam ca noi facem de toate,dar de platit sa plateasca altcineva,in acest caz Negoita.Mai ajungi chiar sa-i impui,cat sa cheltuiasca. Dar la sfarsit sa vi si sa te lauzi,ca NOI AM CASTIGAT CAMPIONATUL.Fara sa fiu avocatul lui,cred ca nici nu are nevoie,dar meritul care-l are Negoita este,exact cum ai spus,A SALVAT ECHIPA DE LA CATASTROFA.Acum omul"se intinde cat ii tine plapuma".Si mie mi-ar place sa am averea lu Ahmetov.Asa si el daca ar fi avut mai mult si ar fi facut mai mult."Pas cu pas,se urca muntele",nu cu km,cum ar vrea unii.
Danciu nu e decat un pion care execute tot ce doreste Negoita. Nu e un om cu personalitate altfel n-ar fi rezistat pana acum la dinamo. in ce directie bate vantul, acolo se duce si danciu!
Nu trebuie uitat, mai intai, ca FC Dinamo a fost jefuit de criminali (Borcea etc). Care intradevar au utilizat clubul, fie ca era pasiune, dar cu abilitatea uni adict de specultzii sau jocuri. Negoitza, intradevar, nui prea pasa de fotbal la fel, dar are acumen financiar bun. Nu demult Dinamo a mai primit o lovitura cand, desi iesise din faliment, nu a putut participa spre EL. Ori, si o performantza ca Astra iar fi triplat budgetul anual! Dace da 5 milioane, preliminariile si doar intrarea in CL aduc un alt 5-10 milioane. DAR nu sa intamplat. Deci el nu face cal becali care speculeaza ca un bursier amator, ci cu simtz bun financiar. Iar anularea datorii este intradevar un mare lucru. Cu toto loialitatea generate de Rapid, cine a salvato? Nimeni. Craiova? Bye. pandurii? Deci el scotzand echipa la pfofitabilitate, chiar si una de 2%,s au 10, este exceptzional in contextul jafului si mafiei 'actzionarilor' de dinainte. Si acum, scandalul gu Ghonerre, orchestrat de Rednic, fiicasa si mafioasa Ana Maria Prodan, in conflict de interes, creeaza daune. la 400 000, vorbim de aproape 8% din budgetul clubului!!! Asta doar sa ilustrez la ce margine infima joaca negoitza din punt de vedere financiar, PANA cand clubul joaca vreo preliminare EL. Atunci vom mai vorbi.
La ce titlu ne batem Danciule? Hai sa nu exageram, ok negoita nu a lasat sa ajungem ca rapidul dar nu ne dorim doar supravietuire. Cand a venit Rednic am ridicat privirea din pamant si am inceput sa traim din nou fara frica si acum revenim la ceea ce a fost dupa plecarea finului si albanezilor. Daca mai vreti fani la stadion e timpul sa bagati bani.
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.