FOTBAL  »  Superliga  »  DINAMO

Dănciulescu este de partea lui Negoiță în războiul cu fanii: "Dacă nu era el, Dinamo ajungea ca Rapid! Acum, echipa se bate la titlu"

Articol de - Publicat duminica, 11 septembrie 2016 13:51

După transferurile făcute de Dinamo, mulți fani ai "câinilor" l-au criticat pe finanțatorul Ionuț Negoiță.

Ionel Dănciulescu, directorul sportiv al alb-roșilor, este de partea lui Negoiță și spune că acesta a salvat clubul de la faliment și că fără el Dinamo ajungea ca Rapid.

"Dinamo se bate pentru câștigarea campionatului, indiferent de investițiile făcute de celelalte candidate. Steaua a băgat bani mulți și anul trecut și nu a luat titlul și nici nu a mers în Champions League.

Eu înțeleg că Dinamo are fani exigenți. Dar nu aș fi vrut să vad ce se întâmpla dacă Negoiță nu scotea echipa din insolvență. Cred că ajungeam ca Rapid și aveam echipă în Liga a 2-a", a spus Dănciulescu la conferința de presă.

Citește și:
Duelul galeriilor la UTA - Rapid! Toate mesajele afișate: derapaje rasiste și jigniri în masă
Superliga
Duelul galeriilor la UTA - Rapid! Toate mesajele afișate: derapaje rasiste și jigniri în masă
Mihai Stoica a presimțit dezastrul din FCSB - CFR: „E schimbat! Am insistat la Gigi Becali ca el să nu joace”
Superliga
Mihai Stoica a presimțit dezastrul din FCSB - CFR: „E schimbat! Am insistat la Gigi Becali ca el să nu joace”
Rapid a egalat la Arad dintr-un penalty contestat de UTA » Verdictul specialistului
Superliga
Rapid a egalat la Arad dintr-un penalty contestat de UTA » Verdictul specialistului
Probleme pentru „câini”? » Cum se prezintă gazonul de pe „Arcul de Triumf”, cu 4 zile înainte de Dinamo - Petrolul
Superliga
Probleme pentru „câini”? » Cum se prezintă gazonul de pe „Arcul de Triumf”, cu 4 zile înainte de Dinamo - Petrolul
Dacia se pregătește de finalul motoarelor GPL
Profit.ro
Dacia se pregătește de finalul motoarelor GPL
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

„Miza programului n-a fost ascensiunea, ci moartea” » De ce escaladarea live a unui zgârie-nori de către Alex Honnold a fost greșită: „Clădirea nu e munte, e o vânătoare de clickuri vopsită drept căutare interioară”

Selecționerul României, șocat de ce a găsit în Danemarca: „Despre ce vorbim? Dimineața, tot cartierul!”


Comentarii (14)
vasy86le
vasy86le  •  12 Septembrie 2016, 08:24

Nici nu am citit toata declaratia, dar cum poti spune Dinamo se bate la titlu? Cu ce se bate? cu jucatori liberi de contract? suntem acum pe 2? vai, dar mai sunt multe etape pana la final. Ma tem ca nu prindem play off-ul sezonul asta.

conteazanumele
conteazanumele  •  11 Septembrie 2016, 21:56

Sunt de acord cu Danciu, fara banii bagati de Negoita, cu toate zvonurile si "tranzactiile" facute pe umerii clubului, Dinamo a supravietuit. Nu vad rostul sa faci o echipa de UEFA atat timp cat nu poti participa in competitie. Sper ca la anul, Dinamo sa se afirme si sa se califice in grupele UEFA. Acesta este un vis real, Champions sa fim realisti... va mai trebui sa astepte cativa ani...

luc11
luc11  •  11 Septembrie 2016, 19:47

Rapid s-a desfiintat...sunt mai multe echipe care isi disputa numele...cine stie daca va renaste vreodata, chiar daca nu mai sunt datorii asigurarea unui buget mare este f grea, Dinamo nu este finantata prin bani publici nici macar partial, iar Negoita nu are banii lui Becali sau Niculae, greseala lui a fost sa creeze sperante false fanilor

Vezi toate comentariile (14)
Comentează