FOTBAL  »  Superliga  »  CFR CLUJ - SEPSI 2-1

Jucătorul CFR-ului dă de pământ cu arbitrul Iulian Călin, după victoria cu Sepsi: „Ăsta nu e penalty? Trebuie să-mi rupă piciorul?!”

Daniel Bîrligea (22 de ani), atacantul de la CFR Cluj, a acuzat arbitrajul lui Iulian Călin la meciul câștigat cu Sepsi, scor 2-1.

Articol de - Publicat sambata, 15 aprilie 2023 21:29 / Actualizat sambata, 15 aprilie 2023 21:39

Bîrligea a acuzat un penalty neacordat în minutul 41. Atacantul „feroviarilor” l-a depășit pe Dumitrescu și a pătruns în suprafața de pedeapsă adversă. Aflat deja în cădere, Bîrligea a fost întâmpinat de Rodriguez. Cei doi s-au ciocnit, iar fotbalistul oaspeților a rămas prăbușit pe gazon.

Dan Petrescu, plin de nervi » A sărit de pe bancă și a cerut penalty, dar a fost pus la punct de arbitrul Iulian Călin
CFR Cluj - Sepsi

Arbitrul Iulian Călin a fost aproape de fază și a lăsat jocul să meargă. Faza a fost analizată în camera VAR de Rareș Vidican. Decizia din teren a rămas valabilă.

Daniel Bîrligea, atac la adresa arbitrului după CFR - Sepsi 2-1

„Au fost multe ocazii din partea noastră, ei au marcat primii, în rest nu au avut faze. Am avut multe ocazii. Au fost faulturi pe care arbitrul nu le-a dat. Eu am un cucui în cap. Nu știu ce a arbitrat. Eu nu am simulat. Mergeam după minge și intră unul în mine din spate.

E fault. Apoi intră și unul din față. Unde era să mă duc? Dacă intră în mine, ce să fac? Dacă ăsta nu e penalty, care mai e? Trebuie să îmi rupă piciorul. Se mai uită și la video”, a declarat Daniel Bîrligea după meci, la „Fotbal Show”, emisiune realizată în parteneriat de Gazeta Sporturilor și Prima Sport.

Scuffet stă două minute la o degajare, arbitrul se întoarce cu spatele. Mie mi-a zis imediat după golul că îmi dă galben. Nu cred că s-a jucat mai mult de 20 de minute în repriza secundă, au stat numai pe jos
- Roland Niczuly, portar Sepsi

Duckadam crede că a descifrat planul lui Dâncu: „Despre asta e vorba de fapt! Am mai vorbit cu oameni din PSD”
CSA Steaua
Liderul galeriei FCSB anunță unificarea: „Vom fi 100%!” + mesaj pentru Dâncu: „Îi duci jos! Se va vedea anul viitor”
FCSB

La EURO GSP, Pițurcă a prevăzut finala Champions League și dă de pământ cu 3 „grei” ai vremurilor noastre: „Au fost PANARAME!”

„E foarte grav ce a spus Șucu!” » A „citit” ce se întâmplă la Rapid: „Vine președinte cu Șumudică antrenor!”