FOTBAL  »  Superliga  »  FCSB

Gigi, te bagi? Dublul campion cu FCSB visează la revenire: „Dacă Becali mă vrea, ne vedem în curând. Te iubesc, MM!”

Daniel Georgievski. Foto: Getty Images
Daniel Georgievski. Foto: Getty Images

Articol de GSP - Publicat duminica, 10 mai 2020 14:42

Revine Daniel Georgievski la FCSB? Fotbalistul de 32 de ani a mărturisit că așteaptă un semn din partea lui Gigi Becali pentru a se întoarce la gruparea alături de care a cunoscut performanța pe plan intern și internațional.

Fundașul dreapta australian de origine macedoneană, între 2012 și 2014 la FCSB, e acum la Western Sydney Wanderers, în Australia. Spune că așteaptă telefonul de la Gigi Becali și nu refuză un comeback în România. 

„Dacă m-ar suna mâine și mi-ar zice că mă doresc, dacă am ajunge la o înțelegere, cu siguranță aș lua în considerare să revin. Ne vedem în curând, dacă Gigi mă vrea acolo. Te iubesc, MM. Mulțumesc că m-ai adus acolo”, a declarat Georgievski, potrivit digisport.ro

MM Stoica a insistat pentru el în 2012

Daniel Georgievski a evoluat pentru FCSB între 2012 și 2014. A bifat 47 de meciuri în toate competițiile și a înscris de două ori, cucerind două titluri și o Supercupă alături de roș-albaștri. În plus, acesta a evoluat și în grupele Ligii Campionilor alături de FCSB, făcând parte și din echipa care a învins Ajax și Chelsea în Europa League. A evoluat de-a lungul carierei la Medimurje și Sibenik, în Croația, la FCSB, iar apoi a jucat în Australia pentru Melbourne Victory, Newcastle Jets și Western Sydney Wanderers.

22 de selecțiiare Georgievski pentru naționala Macedoniei de Nord

Gigi, te bagi? Dublul campion cu FCSB visează la revenire: „Dacă Becali mă vrea, ne vedem în curând. Te iubesc, MM!”
  • Daniel Georgievski, într-un duel cu Andre Schurrle. Sursă foto: Guliver/Getty Images

Atunci, Mihai Stoica a fost cel care a insistat pe lângă Gigi Becali pentru ca Georgievski să fie transferat: „MM a insistat pentru mine și a fost primul care a venit să mă vadă la un meci al naționale”, a spus Georgievski, potrivit sursei citate.

VIDEO. Paul Pîrvulescu, marcat de perioada FCSB: „Oprește, mi-e rău, îmi vine să vomit! Era infernal!”

Citește și alte știri despre FCSB:

Lovitură uriașă pentru FCSB! Ultrașii se întorc alături de echipa lui Gigi Becali + AS47 îl contrazice pe Mustață

FCSB. Calvarul unui campion din superechipa lui Reghecampf: „Copcile săreau, piciorul era plin de sânge”

Citește și:
Daniel Bîrligea a atras toate privirile la vizita medicală! A venit cu o „bestie” de sute de mii de euro
Superliga
Daniel Bîrligea a atras toate privirile la vizita medicală! A venit cu o „bestie” de sute de mii de euro
Dubla campioană mondială riscă eliminarea încă din grupe! Gafa care o costă enorm
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
Dubla campioană mondială riscă eliminarea încă din grupe! Gafa care o costă enorm
FCSB s-a reunit la prima oră » Numele noi și 5 absențe
Superliga
FCSB s-a reunit la prima oră » Numele noi și 5 absențe
Diana Munteanu a pus un pariu de cotă 17 la Cupa Mondială: „Promit să fac asta la TV, dacă nu trece de grupe!”
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
Diana Munteanu a pus un pariu de cotă 17 la Cupa Mondială: „Promit să fac asta la TV, dacă nu trece de grupe!”
EXCLUSIV VIDEO Magazin închis în România cu colivă și
Profit.ro
EXCLUSIV VIDEO Magazin închis în România cu colivă și "Veșnică Pomenire". Apare acum cel mai mare magazin de tenis & padel
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Ai o informație? Scrie-ne pe [email protected]! Gazeta își protejează întotdeauna sursele.

FABULOS » De la România - Argentina, în 1994, nu s-a mai întâmplat așa ceva la un Mondial

Elveția - Bosnia, în istoria Cupei Mondiale » Așa ceva nu s-a văzut în 96 de ani


Comentarii (13)
samertx
samertx  •  10 Mai 2020, 19:31
Postat de utilizator șters pe 10 Mai 2020, 19:23

O sa te pupe mimi.

rece? Epic! :)

utilizator șters
utilizator șters  •  10 Mai 2020, 19:23

O sa te pupe mimi.

lake1001
lake1001  •  10 Mai 2020, 17:46
Postat de 88gore88 pe 10 Mai 2020, 16:22

"Gigi te bagi?"...De unde atâta tovarășie pe voi, impartialilor? De la lins ați trecut la transferuri?

Se pare ca gsp o sa fie intrezisă şi pe noul Stadion Steaua . Aveţi ce meritaţi. Pentru o sădilă de brînză v-aţi pierdut onoarea. Păcat,cîndva promiteaţi.

Vezi toate comentariile (13)
Comentează