FOTBAL  »  Superliga  »  FARUL - RAPID

VIDEO CU FAZELE Alibec, hattrick de senzație cu Rapid » Golul 3 e o bijuterie

Farul - Rapid » Golul 5 marcat de dobrogeni în fața alb-vișiniilor, prin Denis Alibec (32 de ani), a fost o capodoperă. +6   FOTO

Articol de , - Publicat sambata, 06 mai 2023 23:20 / Actualizat duminica, 07 mai 2023 10:10

Farul a făcut unul dintre cele mai bune meciuri de când Hagi a decis să investească la echipa numită până în 2021 Viitorul.

Farul - Rapid, comentat live de Cristian Geambașu, Adrian Florea și Remus Răureanu
Farul - Rapid

După 4-0 la pauză, Farul a mai redus din turație în startul părții secunde, a și încasat un gol, dar a punctat fantastic în minutul 61.

VIDEO. Denis Alibec, golazo în Farul - Rapid

Dina Grameni l-a găsit în careu pe „șeptarul” lui Hagi cu o pasă fabuloasă, iar Denis a răspuns cu o bijuterie pe măsură: a preluat impecabil pe piept și l-a judecat pe Moldovan cu o torpilă din voleu.

+2 FOTO

Și hattrick! Tot Alibec a deschis scorul la Ovidiu în minutul 3, din penalty, și a mai înscris o dată înainte de pauză, după o eroare uriașă comisă de Săpunaru.

VIDEO CU FAZA. Penalty în secunda 27 a meciului Farul - Rapid, transformat de Denis Alibec

Mai multe articole despre Farul - Rapid:

După 6 ani, Săpunaru s-a făcut iar de râs în fața lui Alibec » Eroare uluitoare comisă de căpitanul Rapidului
Premieră în Farul - Rapid » Prima oară în acest sezon când trupa lui Gheorghe Hagi reușește asta
FARUL - RAPID

Campionul modest de la FCSB » Povestea unui fotbalist atipic din vestiarul roș-albastru: greu încercat în copilărie și salvat de soție + locuiește în zona blamată de bucureșteni

FCSB se transformă total » Planul lui Becali pentru Liga Campionilor conține și „opțiunea interzisă, din umbră”