FOTBAL  »  Superliga  »   FCSB - DINAMO, DUMINICĂ, 21:00, DIGI, TELEKOM, LOOK, GSP.RO

Derby de România // Florentin Petre a dezvăluit numele adversarului de care îi este dor: "Ne întâlneam meci de meci!"

Florentin Petre și Petre Marin, într-un Dinamo - Steaua
Florentin Petre și Petre Marin, într-un Dinamo - Steaua

Articol de GSP - Publicat vineri, 27 iulie 2018 19:30

Florentin Petre (42 de ani) a rememorat duelurile cu FCSB din perioada în care purta banderola de căpitan la Dinamo.

  • FCSB - Dinamo se joacă duminică, de la 21:00, liveTEXT cu video și foto pe GSP.ro și în direct pe TV Telekom Sport, Look TV și TV Digi Sport.

"Eu mă pregăteam cam cu două săptămâni înainte de acest derby, dar trebuie să creşti acolo, să ai o educaţie aparte pentru meciurile astea, iar mulţi jucatori din ziua de astăzi nu o au.

De Bănel Nicoliță mi-e cel mai dor. Ne întâlneam meci de meci. Glumesc. Mi-e dor de fotbal, să mai joc, dar vezi că vârsta nu îţi mai dă posibilitatea să te întorci în timp.

Cel mai frumos şi cel mai prolific moment al meu a fost în 2000, când am ieşit campioni exact în meciul disputat în Ștefan cel Mare, cu Steaua. Am marcat eu - cu ajutorul lui Tibi Lung , Mihalcea şi Lupescu", a declarat Florentin Petre pentru TV Telekom Sport.

259
de meciuri are "Piticul" în tricoul lui Dinamo București

Vezi și: Eroul dinamoviștilor nu a fost niciodată în tribune la meciurile echipei sale: "De-abia aștept să văd coregrafia! Steliștii sunt de bătut"

Citește și:
FCSB l-a cedat în Superliga pe fotbalistul de 900.000 de euro: „Ne-am înțeles”
Superliga
FCSB l-a cedat în Superliga pe fotbalistul de 900.000 de euro: „Ne-am înțeles”
BeIRANvand, invincibil! „Dracii” s-au lovit de un zid, iar calculele grupei G se complică
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
BeIRANvand, invincibil! „Dracii” s-au lovit de un zid, iar calculele grupei G se complică
Diana Munteanu a pus un pariu de cotă 17 la Cupa Mondială: „Promit să fac asta la TV, dacă nu trece de grupe!”
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
Diana Munteanu a pus un pariu de cotă 17 la Cupa Mondială: „Promit să fac asta la TV, dacă nu trece de grupe!”
A plecat Răzvan, dar putem avea un antrenor român și în noul sezon din Grecia: „Ofertă foarte bună”
Campionate
A plecat Răzvan, dar putem avea un antrenor român și în noul sezon din Grecia: „Ofertă foarte bună”
România frânează Hornbach
Profit.ro
România frânează Hornbach
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Ai o informație? Scrie-ne pe [email protected]! Gazeta își protejează întotdeauna sursele.

FABULOS » De la România - Argentina, în 1994, nu s-a mai întâmplat așa ceva la un Mondial

Elveția - Bosnia, în istoria Cupei Mondiale » Așa ceva nu s-a văzut în 96 de ani


Comentarii (5)
tatutzu
tatutzu  •  27 Iulie 2018, 23:25
Postat de csa.steaua pe 27 Iulie 2018, 21:50

ce derby mai ziaristule ? pai echipa din Popesti-Leordeni infintata in 2005 are derby ? poate au derby cu voluntari sau alte comune . CINE E FÎCÎSÎBÎ domnule ziarist care spui ca e derby .

FÂCÂSÂBÎ

csa.steaua
csa.steaua  •  27 Iulie 2018, 21:50

ce derby mai ziaristule ? pai echipa din Popesti-Leordeni infintata in 2005 are derby ? poate au derby cu voluntari sau alte comune . CINE E FÎCÎSÎBÎ domnule ziarist care spui ca e derby .

danirovl
danirovl  •  27 Iulie 2018, 21:21

Daca dinamo joaca iar cu mingi lungi,*** de fotbal. Macar sa vad si eu 2-3 faze cum fac aia de la craiova...la aia a fost o problema de ghinion ca nu au marcat, dar cu jocul ala se bat la campionat...noi nu avem nici un fel de strategie de joc, si cand o sa se termine norocul,o sa fie vai de noi. Bratu stie sa motiveze dar pe partea tehnico tactica nu vad nici un progres.avem noroc cu nistor si salomao ca mai inventeaza cate ceva.FARA MINGI LUNGI!!nu suntem la divizia c ba baieti...sau atat e potentialul jucatorilor de la dinamo?! Orice jucator se demarca in orice parte a terenului pt a intra in combinatii in timpul posesiei,asta daca pot sa faca o preluare din prima si sa stie sa protejeze mingea...cred ca nu prea avem dastia la dinamo.

Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.

Vezi toate comentariile (5)
Comentează