jack_the_stripper
jack_the_stripper  •  02 Decembrie 2016, 08:52
Postat de gicab pe 02 Decembrie 2016, 08:47

Apropo tamas a fost scutit in aces faza de cel puțin un galben

Galben? De care! De ala pe care nu l-a luat niciunul dintre cei doi FCD1948B-isti in secunda 9, cand l-au facut sanvis pe De Amorim?

dinamo_fan
dinamo_fan  •  02 Decembrie 2016, 08:49
Postat de arsenie_b pe 02 Decembrie 2016, 00:49

Arbitrii fura in general pentru dinamo, nu neaparat pe bani, ca negoita n-are asa ceva, ci pur si simplu datorita unor influente si relatii "vechi". Evident ca nu a fost cazul si aseara, am spus-o, si nu mi-a fost deloc usor, ca victoria lui dinamo a fost meritata. Reghe e depasit si pana cand nu va pleca, Steaua nu isi revine. Cel mai bun antrenor la ora asta ar fi Edi Iordanescu, Sumudica sau Rednic. Oricare dintre ei ar veni fara probleme, diferenta fiind la salariu, ultimii doi cred ca ar avea pretentii financiare mai mari (+ sporul de "tradare")

cum dracu sa furati an de an *** si mereu sa spuneti ca altii fura, nu voi....ca fura Dinamo din insolventa sau cand are 0 buget in timp ce voi in loc sa fiti pe locul 6 unde va e locul sunteti bagati de fluierasi ca in fiecare an pe locul 1 sau 2...cu penaltyuri inexistente de iti e mai mare scarba sa le urmaresti. Tu chiar nu vezi ca nu mai bateti pe nimeni daca nu primiti pe tava de la arbitrii acele 11m ?? pentru ca la asta s-a redus tactica voastra..sa aduceti mingea acolo in careu si sa va aruncati pe jos. Degeaba luati cei mai buni jucatori daca in loc sa le exploatati calitatitle voi le comendati sa plonjeze in careu. Iar voi ca suporteri sunteti ultimii sclavi care in loc sa condamnati aceasta lasitate si anti fair play va bucurati mereu de pomana primita. Sunteti ultima relicva a comunismului, ultimii oameni. Cine stie ce frustrari aveti in viata de zi cu zi de ajungeti sa transformati sportul asta intr-o bataie de joc. Un om normal la cap nu se poate bucura cand vede ca echipa lui nu joaca nimic si e impinsa spre trofee de arbitrii.

gicab
gicab  •  02 Decembrie 2016, 08:47

gicab

De ce nu vorbește nimeni de opera lui Tamas din minutul 36?... In acel minut a faultat și Pintilei și Tamas

haideusicfr
haideusicfr  •  02 Decembrie 2016, 08:40

Am banuit ,isteria asta declansata si intretinuta de Becali este motivul degringoladei de la Steaua. Nervosul ala pune presiune pe Reghecampf ,astalalt transmite mai departe. Ia sa lece Becali inr-o vacanta la Muntele Athos ,sa vedeti ce bine ar juca Steaua! Cred ca si Galca sau Radoi erau mult mai calmi.

schwartz69
schwartz69  •  02 Decembrie 2016, 08:35

Am auzit ca Reghe ii bate la poponeata goala cu urzici ! Phiiii sper sa nu fie adevarat ...

kwd2015
kwd2015  •  02 Decembrie 2016, 08:27
Postat de Robert Manea pe 02 Decembrie 2016, 07:46

Nu ți-e rușine sa vorbești după ce arbitrul v-a băgat în meci din minutul 1 , tocmai într-un meci cu Dinamo. A scris bine gazetarul în cronica meciului; " Steaua a avut doar ocazii de penalty și nici o ocazie de gol

Creier dinamovist. Adica ioc.

mutulik13
mutulik13  •  02 Decembrie 2016, 08:01
Postat de Robert Manea pe 02 Decembrie 2016, 07:42

Opaca, ați prins glas..., vezi ca a zis-o și Pandi al vostru , dacă dădea penalty , Steliana nu era eliminata ca nu era singura acolo în careu ( cel mult galben ) dar chiar și asa scorul se termina 3-2 sau tot 3-1 pt Dinamo în cazul ca rata lovitura de pedeapsa. V-ați învățat cu Barboianu care va făcea cadou cate 2 penalty-uri pe meci sa vreun autogol.

Draga Robert Manea...nu iti inteleg atitudinea revolutionara..esti asa sigur de acelasi curs al jocului daca ar fi fost de exemplu 2-0 in minutul 16? in plus...ce ti se pare absurd la un penalty acordat in secunda 9? caci la ce iesire a avut panamezul ala (ciudat cum un club de talia lui Dinamo ar titula run jucator din Panama) doar un dinamovist nu ar fi acordat lovitura de pedeapsa. Fii mai obiectiv..Dinamo a castigat si pentru ca Steaua nu a jucat absolut nimic, dar nu uita ca DInamo a reintrat in meci cu un penalty destul de usor acordat.

1252933844752389
Robert Manea  •  02 Decembrie 2016, 07:46
Postat de benise pe 02 Decembrie 2016, 07:40

Modul acesta de exprimare,că Dinamo a executat Steaua,mie îmi pare unul tendențios .Să spunem că Steaua a jucat prost,dar fără Hoțoman arbitru Dinamo nu putea să căstige meciul! Este mai mult decât evident că Reghe a pierdut vestiarul,dar aceasta este o altă discuție .

Robert Manea  •  02 Decembrie 2016, 07:42
Postat de tonyys pe 02 Decembrie 2016, 07:34

Pana una alta Steaua e pe primul loc iar dinamo pe 6 dupa o victorie obtinuta cu arbitrii - daca era 2-0 pt. Steaua si steliana eliminata dupa 2 galbene (faultul in careu la Popa si impinherea lui Boldrin cand meciul era intrerupt) meciul era jucat.