Alte știri din fotbal
Două transferuri ratate de Dinamo! Nicolescu i-a comparat pe Kopic și Campos: „Vede altfel lucrurile”
0
Gigi Becali visează o dublă lovitură la FCSB: „El e cel mai bun jucător român! Îi dau un milion de euro să vină”
0
Siyabonga Ngezana s-a operat! Cât va lipsi fotbalistul celor de la FCSB
0
Denis Haruț a semnat în Superliga: „Mult succes!”
0
Știri din fotbal internațional
Albion Rrahmani poate prinde transferul carierei » Italienii au început negocierile
0
Programul meciurilor de la Campionatul Mondial de Fotbal 2026 în prima săptămână, 11-18 iunie
0
Șase orașe din SUA și Mexic, amenințate la Mondial » Ce echipă e în mare pericol la toate meciurile din grupă!
2
Lovitură de jumătate de miliard! » Real Madrid a semnat cel mai lung și scump acord de sponsorizare din La Liga
0
Lifestyle
Au ales cele mai sexy 11 partenere de fotbaliști care vor merge în America
1
Ce poți face în Mexic cu „incredibila” sumă de 1,3 lei? » Surpriză totală la aterizare, după ce am călătorit în avion cu naționala Tunisiei!
9
Și Dennis Man s-a căsătorit astăzi: căpitanul Stanciu i-a fost naș
8
Denis Alibec s-a căsătorit discret cu fosta gimnastă
10
Franța îi interzice accesul în țară ministrului israelian de finanțe, ...
Libertatea
Șoferul camionului care a făcut dezastru în Constanța susține că i s-a ...
Adevărul
Avem LISTA COMPLETĂ de premieri olimpice, ținută doi ani la secret de COSR ...
GSP SPECIAL
Cazul șoferului de TIR care a provocat carambolul din Constanța. Poate o ...
Libertatea
Tu nu vezi ce am scris mai jos, cum sa plateasca mai devreme daca tribunalu a aprobat planu de reorganizare in februarie ?? Fara aprobarea planului de reorganizare nu poti platii datoriile alea pe care le-am platit in MARTIE, pentru ca simplu, fara aprobarea planului de reorganizare datoriile alea astronomice facute de Borcea,Badea,Turcu,Netoiu si cine mai a fost pe acolo erau incontinuare, ca sa platesti datoriile care sau platit in martie, adica aia 800 de mii trebuie sa se aprobe planu la tribunal, nu poti plati de capu tau asa ca ti-se scoala tie acuma !!!
"În afara speței celor de la CSU Craiova, admiși în 2014 că pot promova, deși de-abia ieri s-a admis schimbarea Statului FRF privind "regula celor trei ani" de afiliere pentru un club, înainte de promovare!" Inca din scoala primara am invatat ca nu exista propozitie fara predicat. Se pare, insa, ca regula nu se aplica pseudo-gazetarilor astora. Fratilor, voi chiar nu vedeti ce agramat scrieti?!!
clubul putea sa isi plateasca datoriile cu o luna inainte si nu mai era cazul de vacanta pe de alta parte in momentul in care intri in insolventa se fixeaza o data pana la care clubul este protejat in fata creditorilor. pana la acea data clubul este in insolventa ORICE s-ar intamplat. pai cum vrei tu amice? sa furati banii statului si sa iesiti din insolventa cand vreti voi? pai hai sa iti spun cum suna asta. am sa dau statului 10 mil, fac un plan de reorganiare pentru 3 ani, diminuez astfel datoriile pana la 1 mil si a doua zi il platesc si merg mai departe. nu prietene ... timp de 3 ani de zile firma este sub efetele legii insolventei (hotiei). ai dracului de hoti ce sunteti! pai am inteles cu datoriile fata de creditori insa clubul a considerat ca fiind creditori inclusiv salariatii. asta este furt! vorbiti voi de legalitate? in orice tara normala un club in insolventa este retrogradat in liga a 3-a sau chiar mai jos. la noi stati bine mersi in prima liga si mai vreti si in cupele europene. daca ai tupeul sa ma contrazici vezi cazul lui glasgow rangers care este un club cu istorie de 100 de ori mai valoroasa decat a voastra si nu a fost iertat. pentru voi s-au schimbat reguile campionatului. rapid a fost retrogradata pentru datorii desi era in insolventa insa voi nu. vorbiti voi de regulamente? pai voi le modificati cu sticla de sampanie. de asemenea intr-o tara normala dupa faza sampania ajungeati in liga 6.
Pai ce plati mai devreme daca planu de reorganizare dat de tribunal a fost aprobat in luna februarie ?? cand mai devreme ?? sa stii ca nu poti plati asa de capu tau, trebuie sa se parcurga intocmai ce am zis eu acuma si anume aprobarea planului de reorganizare la tribunal, ca altfel datoriile raman acceleasi ca si inainte de insolventa, acum ai inteles ??
bine zis, am si uitat de chestia aia cand zicea el ca UEFA nu e competitia lui, pai daca nu e a lui de ce nu ne da licenta *** !!! Aia e, se spalau aia pe cap cu noi si aia era, dar se vede clar ca e rea vointa, nu respectul de regulament !!! Dupa regulamentu juridic Dinamo a iesit in martie din insolventa cand si-a achitat toate-toate datoriile !!!
Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.
Bos, legea e lege, negoita nu stia ca procedurile dureaza? trebuia sa stie si sa faca platile mai devreme.
Pai si ce vina are Dinamo ca aia si-au luat vacanta fix atunci ?? Ce vina are clubu ?? Te rog sa-mi explici !!! Dinamo in martie cum ti-a zis si sorin.pch avea 0 datorii deci cei de la TAS dupa asta trebuia sa se ia si mai ales dupa vacanta pe care si-au luat-o cei de la tribunal, cand nu au mai judecat cazu decat in septembrie cand am si iesit !! Ai inteles ??
Bai manutza lu Mache, sti macar motivele pentru care clubu a iesit din insolventa in septembrie ?? Tocmai ca avem birocratia asta care ne omoara zi de zi !!! Dinamo trebuia sa iasa din insolventa imediat cum si-a platit datoriile in luna martie, deci de atunci trebuia sa fim iesiti din insolventa, stai in banca ta cap patrat daca nu stii cauzele !!!
normal procedura a fost inchisa in luna martie, dar cei de la anaf au facut recurs la decizie, si acest recurs a fost respins in septebrie ca, *nefondat*, deci nu ramane decizia din luna martie?! si 2, duru a refuzat din start sa treaca dinamo pe lista uefa, spunand ca erau in insolventa in luna septembrie, ERONAT, in luna septebrie s-a judecat recursul la decizia din luna martie.. in care dinamo a iesit din insolventa, 3 cea mai mare greseala a lui duru, este ca el refuza din start sa treaca dinamo pe lista echipelor ce vor participa in europa, dar tot el spune ca ....nu este competitia lui iar cei de la uefa au sugerat sa ne rezolvam problemele aici intern, ce echipe vor primi alea vor merge, adica a lasat la atitudinea lui duru, care face din nou greseala de la punctul unu, de incapatanat si prost ce e....
Acest pilos in functie pe nume viorel duru trebuie demis inca de cand a pierdut procesele cu U.Cluj si Rapid Bucuresti !!! Daca castigam la TAS vom cere daune morale pentru ca nu e posibil ca *** asta de duru sa ia decizii dupa bunul sau plac, favorizand o anumita echipa !!! Nu-i mai zic numele ca se supara prostimea :)))
Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.