FOTBAL  »  Superliga  »  AMICAL

Dinamo a pierdut amicalul cu Ludogorets, scor 1-2

Imagini de la Ludogorets - Dinamo +13   FOTO
Imagini de la Ludogorets - Dinamo

Articol de GSP - Publicat sambata, 08 octombrie 2011 00:00 / Actualizat sambata, 08 octombrie 2011 17:48

Dinamo a pierdut, scor 1-2, partida test susţinută astăzi în Bulgaria, în compania formaţiei Ludogorets, ocupanta locului secund în campionatul ţării vecine.

După ce au ratat un penalty în prima repriză, bulgarii au deschis scorul în minutul 48 prin Marcelinho. Dinamo a egalat în minutul 67, prin Marius Niculae, după o pasă bună a lui Cazacu, însă Ludogorets a cîştigat după ce a înscris la ultima fază a jocului, prin Kabasele.

Iată cele mai importante momente ale partidei:

Min. 90+2 - Fluier final! Dinamo termină la egalitate, scor 1-1, amicalul cu Ludogorets
Min. 90+2 - 2-1, GOL LUDOGORETS! Kabasele înscrie golul victoriei din 12 metri
Min. 90 - De la margine s-au arătat două minute de prelungire
Min. 83 - Şut de la marginea careului al lui Dănciulescu, portarul bulgarilor prinde
Min. 81 - Raul Crişan intră în locul lui Pătraşcu
Min. 67 - 1-1, GOL DINAMO! Marius Niculae egalează cu o lovitură de cap din pasa lui Cazacu
Min. 67 - Quixada se distrează cu Dragoş Grigore, însă nu reuşeşte să îl învingă pe Naumovski
Min. 62 - La Dinamo intră Muşat în locul lui Diabate
Min. 57 - Cazacu intră în locul lui Pinheiro
Min. 56 - Ocazie mare pentru Ludogorets. Bulgarii recuperează din faţa lui Rus, dar Quixada nu reuşeşte să marcheze din poziţie ideală
Min. 55 - Laurenţiu Rus vede cartonaşul galben pentru un fault din spate
Min. 53 - Iese Liviu Ganea, intră Georgian Păun
Min. 50 - Şut frumos al lui Pinheiro, portarul bulgarilor respinge
Min. 48 - 1-0, GOL LUDOGORETS! Marcelinho deschide scorul cu un şut de la 12 metri
Min. 47 - Şut al lui Quixada, Naumovski reţine
Min. 46 - A început repriza secundă
Min. 46 - La Dinamo intră Naumovski în locul lui Curcă

Min. 45 - Prima repriză se încheie la egalitate, scor 0-0
Min. 41 - C. Munteanu execută pe colţul lung o lovitură liberă, Liviu Ganea rnu reuşeşte să  reia
Min. 38 - Diakov ratează un penalty, trimiţînd în transversală. Lovitura fusese dictatp după un fault al lui Curcă
Min. 34 - Quixada trimite mult pe lîngă poarta dinamoviştilor din poziţie ideală.
Min. 30 - Minev scapă singur cu Curcă, dar este semnalizat în ofsaid
Min. 21 Niculaie preia pe piept şi trage, dar portarul bulgar reţine
Min. 19 - Şut puternic Dănciulescu, mingea este deviată şi trece peste
Min. 16 -  Marcelinho scapă singur cu portarul Curcă, dar nu reuşeşte să înscrie
Min. 9 - Zie Diabate trage din afara careului, dar balonul trece mult peste poartă
Min. 1 A început partida

Dinamo: Curcă - Rus, Grigore, D. Stoica, Diabate - Pinheiro, Pătraşcu, C. Munteanu - Niculae, Dănciulescu, Ganea