FOTBAL  »  Superliga  »  DINAMO - RIED 1-1

Dinamo a terminat la egalitate cu SV Ried, 1-1

Dinamo - Ried 1-1. foto: Alex Nicodim +6   FOTO
Dinamo - Ried 1-1. foto: Alex Nicodim

Articol de GSP - Publicat sambata, 28 ianuarie 2012 00:00 / Actualizat sambata, 28 ianuarie 2012 20:03

Dinamo a teminat la egalitate, 1-1,  cel de-al doilea amical din pauza competiţională în compania echipei SV Ried (Austria).

Austriecii au deschis scorul prin lovitura de cap a lui Beichler(18). Ţucudean a adus egalarea 4 minute mai tîrziu deviind centrarea lui Pătraşcu. Fostul mijlocaş al Sportului a ratat un penalty în prima repriză, obţinut de Strătilă.

Liviu Ciobotariu a început partida în formula: Naumovski - Rus, D.Stoica, Moţi, Scarlatache - Strătilă, Tameş, Pătraşcu, Curtean - L. Ganea, Ţucudean

În primul joc de pregătire, Dinamo a pierdut în faţa modestei FK Taraz (Kazahstan), scor 0-1. Vezi aici rezumatul partidei!

Campionul modest de la FCSB » Povestea unui fotbalist atipic din vestiarul roș-albastru: greu încercat în copilărie și salvat de soție + locuiește în zona blamată de bucureșteni

FCSB se transformă total » Planul lui Becali pentru Liga Campionilor conține și „opțiunea interzisă, din umbră”