Comentarii (212)
spurcaciunile.gigiste
spurcaciunile.gigiste  •  07 August 2020, 17:55

Mor gigistii de oftica.

fxsb
fxsb  •  07 August 2020, 17:50
Postat de Pan Eugen pe 07 August 2020, 17:42

toti s-au pus impotriva STIINTEI CRAIOVA sa ia titlu.voi echipa militiei trebuia sa mergeti acolo in b.dar nu aveti onoare cum nici negoita nu are sa arate actele alea ca sunteti o CLONA!

Ba tu esti treaz? Asta vb de clone ? ...cand CSU e o echipa bagata abuziv direct in liga 2 si si isi asimikeaza performantele adevaratei Stiinta?

reddogs
reddogs  •  07 August 2020, 16:18

Stimabili "gazetari", Avalansa de URA si de MANIPULARE de cea mai joasa speta, m-a facut sa revin in postura de comentator , deoarece aceste MINCIUNI SFRUNTATE pe care le defecati zilnic, risca sa ramana "adevaruri" peste ani si ani! Asadar: 1) de ce atunci cand se vorbeste DEFAIMATOR la adresa CELUI MAI MARE CLUB SPORTIV DIN ROMANIA - DINAMO - articolele nu sunt semnate? Nu de alta dar as vrea sa stiu si eu pe cine trebuie sa blagoslovesc.... 2) infiintarea cluburilor departamentale s-a facut intr-adevar cu largul concurs al comunistilor....intrebarea e, cu ce este mai brava echipa nascuta intre cimitire? 3) Si, revenind la subiectul zilei, DE CE MINTITI CA DINAMO ERA RETROGRADATA? CU 5 MECIURI NEDISPUTATE? DIN CARE DACA ADUNA MINIM 6 puncte, era si MATEMATIC deasupra liniei de baraj?!? Lasand asta la o parte, clasamentul facut chiar si in lipsa celor 5 meciuri (medie puncte pe meci PENTRU TOT SEZONUL - caci asa este corect), plaseaza echipa DINAMO pe locul 4 in play-out, deci, UNDE ESTE RETROGRADAREA? In concluzie, NU VA ESTE RUSINE SA DEVERSATI LATURI ZI DE ZI ? CHIAR NU MAI AVETI O LIMITA DEONTOLOGICA? Intelegem URA VISCERALA a fanilor celeilalte echipe infiintate de comunisti cu forcepsul, DAR NU ACCEPTAM INEPTIILE ACELORASI FANI AFLATI IN POSTURA DE "scriberi" la gsp! Sa nu va semnati tocmai din cauza ca va este frica de un proces? Sau nu va semnati pentru ca faceti parte di grupul "antenelor", cele care DEZINFORMEAZ

doardinamo1948
doardinamo1948  •  08 August 2020, 00:42

Dinamo și nu Hitler a ordonat holocaustul, Dinamo cauzează încălzirea globală și sărăcia. Dinamo a cauzat accidentul nuclear de la Cernobîl, dar este vorba de Dinamo Kiev , iar de Dresda ce sa mai spunem? Au raso de pe fata pământului tot din cauza lui Dinamo. Decebal, Mihai viteazu, Cuza ....Trădați de dimanovisti! Celelalte echipe.... pline de îngeri și sfinți, conduse și educate de oameni cu frica lui Dumnezeu...Jiji, Copos, Mititelu, Iancu ..... Băieți nu mai doriți răul altuia ca o sa vina Steaua in liga 1 in 2-3 ani și va pleacă proorocul făcător de minuni la muntele “Ațos” și o sa fiți penibili fără stăpân, sau poate la pușcărie ca și acolo a mai fost și cred ca o sa se reîntoarcă in curând. Dupa miile de romani omorâți, deportați și încarcerați de comuniști voi tot pe Dinamo o considerați răul absolut făcut de comuniști?

fxsb
fxsb  •  07 August 2020, 18:19
Postat de Alexandru Stein pe 07 August 2020, 18:08

Cum se numeste o echipa infiintata de un minister comunist , si aruncata direct intr-o liga superioara ?

Ca e comunist ... ca e capitalism ce mare diferenta? Sunt unii si in capitalism bagati direct in liga a2-a, iar altii isi schimba patronul, stema, culorile...Apropo...domnii de la GSP,care ii numiti in continuare ros-albastri pe FCSB-isti, ne puteti spune care sunt in acte colurile pficiale ale FCSB?

6.6.6
6.6.6  •  07 August 2020, 18:12

ma amuza presa romaneasca. face orice sa speculeze emotiile unora sau altora, dupa caz. in orice situatie ea cistiga prin asmutirea unora impotriva altora. si exista piata pentru asa ceva pt multi nu vad dincolo de ei si se regasesc in astfel de articole fara absolut niciun fel de insemnatate. creierul emotional este cel limbic iar cind acesta este dominant se intimpla asa: supravietuiesc, fug, fac rezerve si ma imperechez deci exist (invidia , tradarea, minia, resentimente etc). incetati, dragilor, sa ma fiti subiect de manipulare al unor indivizi primitivi care au impresia ca scriu pt ca le-ar pasa. scriu doar pt bani si pozitii privilegiate, pentru a stringe cit mai multe jucarii fara rost. este in interesul lor sa mentina rica. asta le mareste profitul. adevarul? ha ha ha fiecare are adevarul sau, pt fiecare gindeste, simte, traieste in felul sau. depasiti aceasta zona inutila care nu va aduce absolut nimic.

301659667942662
Edward Stones  •  07 August 2020, 17:20

Liga 1 nu exista fara Dinamo . Suntem singurii care insemnam ceva in footbalul romanesc . Chiar si voi cei care plangeti pe aici ca nu a retrogradat Dinamo cu 5 meciuri mai putin si printr-o decizie ce sfida logica nu ati exista nici ca hateri sau trolli fara Dinamo .

emil1986
emil1986  •  07 August 2020, 16:08

Un articol, de fapt o sinteza foarte buna a ceea ce a fost dinamo de la infiintare pana in prezent. O echipa care a desfiintat doua echipe pentru a infiinta doua dinamouri, inna dintre ele mutandu-se la Bacau, devenind dinamo Bacau. Apoi au mai fost infiintate si altele, la Pitesti, Brasov si unde or fi mai fost, pentru a ajuta dinamoul din Bucuresti sa castige campionate. A fost, este si va fi cea mai urata echipa de microbistii romani, ever!

flick2020
flick2020  •  07 August 2020, 15:37
Postat de cornelconasu pe 07 August 2020, 15:29

Cine dracu e lașul și dobitocul care a scris porcăriile astea ?! În loc să povestească cum s-a format CCA din scremutul Anei Pauker care a nenorocit echipa lui Mociorniță și a înlocuit Carmen Bucuresti cu CCA într-o noapte, vine arici-pogonici ăsta și inventează el povești cu evrei care s-au unit cu legionari !!!! Marș la stână băiatu !

Adevarul doare, nu ? Mai e un adevar care ar trebui sa va doara daca ati avea coloana...dinamo merge mai departe in L1 prin smecherii birocratice. Veti defila in L1 fraudulos din punct de vedere sportiv. dar voi nu aveti coloana...parantezelor.

cornelconasu
cornelconasu  •  07 August 2020, 15:29

Cine dracu e lașul și dobitocul care a scris porcăriile astea ?! În loc să povestească cum s-a format CCA din scremutul Anei Pauker care a nenorocit echipa lui Mociorniță și a înlocuit Carmen Bucuresti cu CCA într-o noapte, vine arici-pogonici ăsta și inventează el povești cu evrei care s-au unit cu legionari !!!! Marș la stână băiatu !

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • •••
  • 22
Comentează