Alte știri din fotbal
Mircea Lucescu a decis cine apără în Turcia - România » Cum va arăta echipa la Istanbul
0
Se simte diferența! » Cât costă plinul de benzină în Istanbul: „artificiul” prin care turcii limitează creșterea prețurilor
1
Aurelian Chițu, după ce a marcat din nou și a reușit o performanță rară: „Puteam să mai marcăm încă vreo două-trei goluri”
0
Umilit de Dorinel Munteanu, Marius Croitoru i-a pus gând rău lui Rădoi: „Ajungi de la nuntă și joci”
0
Știri din fotbal internațional
Reacția lui Mikel Arteta după ce visul „cvadruplei” s-a spulberat pentru Arsenal: „O dezamăgire..este foarte greu de acceptat”
0
Pep Guardiola, epuizat după triumful din Cupa Ligii Angliei: „Ne-au sufocat, o echipă aproape imbatabilă”
0
Starul lui Real Madrid a întârziat la antrenament, iar Alvaro Arbeloa l-a trecut pe bancă cu Atletico Madrid
0
Fiorentina - Inter » Gazdele au ratat o ocazie cu poarta goală
0
Lifestyle
Cine a fost, cu adevărat, Chuck Norris? 5 centuri negre, 35 de Dani: „A numărat până la infinit. De două ori”
15
„Mi-am zis: «Dacă te alege un fotbalist, înseamnă că ai ceva special»” » Influencerița devoratoare de jucători: „Mi-am mărit sânii pentru el”
11
„Nu e deloc naiv!” » O celebră actriță face dezvăluiri despre Leo Messi: „Lumea crede că e un sfânt”
4
Fosta gimnastă a dat lovitura după retragere: „O să apar la TV! Întotdeauna mi-am dorit asta”
0
Cum reduc șoferii de TIR consumul de carburant, ca să facă față ...
Libertatea
Instructorii ucraineni trimiși în Orientul Mijlociu, „șocați” de tactica ...
Adevărul
„Crește riscul de moarte subită!” » Semnalul de alarmă pe care românii îl ...
GSP SPECIAL
„Probabil că o să mor pe scenă” - Interviu cu cel mai tânăr solist și ...
Libertatea
...dupa ce-si scoate bani frumosi (comisioane) din transferurile facute de Luana!
Nu am vazut decat repriza a doua,cand deja scorul era 0-1 si Dinamo alerga dupa egalare!La fel ca fcsb-echipa era imprastiata pe tot terenul,spatiile mai largi, jucatorii pot sa isi paseze pe pozitii viitoare!Dar..cu riscuri in aparare!Se stie ca l-am criticat mereu pe Mezague,dar orice fundas are probleme, cand adversarul joaca cu mingi lungi pe contraatac,iar el are doar trei solutii:1.-deposedeaza- daca stie ori daca are noroc;2.-faulteaza-si ia cartonas (sau face penalty);3.- alege sa cada si sa lase adversarul sa treaca!De multe ori chiar antrenorul recomanda ultima solutie!Depinde de scorul din acel moment!Mihai Popescu,chiar daca a dat pasa aceea la adversar-si a fost "salvat" ca a dublat Hanca-totusi se vede ca e un fuoriclase in devenire-din stirpea lui Sergio Ramos!Adica iese cu mingea la picior si pune pase lungi!Aici conteaza si daca ai cu cine,daca destinatarul pasei pleaca pe minge ori daca preia in corect!In sfaesit,tanarul Popescu vine in careul advers la fazele fixe, unde stie sa se pozitioneze sau sa vina in intampinarea mingii!Pe dreapta va reveni Corbu!Pe stanga,Vlad Olteanu e un adevarat pericol-pentru Dinamo-cu centrarile alea ale lui care pun adversarul pe contraatac!Dar la mijloc?E!Acolo e buba!Acolo trebuie jucatori de calitate, care stiu cu mingea si "vad"jocul!Si care sa faca ambele faze,ca sa nu mai dam vina pe aparare!
Bagi bani ai echipă!Cine vine pe salariu mic.Cei care vor să se relanseze și anonimii .
Rednic a venit să o îngroape pe Dinamo!!!!!!
doamne ce petarde avem, poate cei mai atehnici antitalentati de jucatori noi ii avem, din tot campionatu !!! Este cel mai slab lot din istorie, sa te apropii de ultimu loc, pai ce , daca ne bate chiajna, si hermanstadd si voluntari bat in etapele lor , Dinamo ajunge pe ultimu loc :)))))))))))) clar cum a zis si Rednic, sa vina revolutia in iarna, sa aduca el jucatori, oricum sa vazut totusi ca a incercat ceva , am avut posesia, sau vazut trasee de joc, deci tactica exista si este NO1 pe planu asta nea Mircea, acum trebuie sa scapam de lotu asta in iarna si sa vina Nea Mircea cu jucatorii sai !!!
:)))))) Noapte buna!!
e 12 fix
Noapte bună! Ai grijă cu parapetii de pe A2!
Bravo, baieti! Tot asa! Mai scoatem un egal etapa viitoare, ne descurcam cumva restul etapelor, si ne salvam de la retrogradare si anul asta!!!....
pai au 2 lucruri in comun astia 2 adica decu si tablaru irlandez maritat la braila si anume gigismu si prostia
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.