Comentarii (71)
jony1973
jony1973  •  03 Februarie 2021, 16:28

Am mai spus-o: FCSB foloseste "ENERGIZANTE" si la inceputul meciurilor si la pauza meciurilor. Fara ele, Dinamo se poate lupta de la egal la egal cu FCSB.

alin76
alin76  •  03 Februarie 2021, 13:19

Daca pana acum laudam gestul suporterilor dinamovisti de a contribui cu bani la supravietuirea echipei lor; acum se observa participarea la actiuni care nu le fac cinste (in loc sa se ocupe de problemele echipei Dinamo-care sunt destule-) ataca adversarii cu inventii stupide, apeleaza la ,,spiritul de dinamovist,, al vechilor antrenori pentru a nu-si recupera banii din contract dupa ce in pealabil ii jignesc, etc. As putea sa fiu si eu ironic sa spun ca numai gazonul cu mocirla va mai salveaza deseara de la infrangere dar ma limitez sa spun: cel mai bun sa castige!

427951077389201
Mihai Tanase  •  03 Februarie 2021, 12:25

Hoții strigă hoții .La Steaua n-am murit nimeni pe teren ,la Dinamo sunt vreo patru fotbaliști decedați pe teren ,unii cu cauze neelucidate .Klein ,Haldan , Neamțu ,Ekeng ,ei sunt cei patru , Dumnezeu să-i ierte și să -i odihnească ,dar se pare că acolo la Dinamo a fost și este ceva putred .

1481130088847024
Constantin Vaetus  •  03 Februarie 2021, 11:05

Gsp este "Imparțial", nici măcar nu semnează articolul! DDB(derbedeii din București) bat câmpii!

1948forever
1948forever  •  03 Februarie 2021, 10:53

Cand adversaul iti face pressing 45 minute ca altfel ar lua 5 goluri, cum sa mai poata alerga repriza a 2-a? Cand FCSB te haituieste din min 1 cu jucatori ca Popescu, Man, Olaru, Coman, Tanase, Morutman e normal sa nu mai poti sta in ghete

s1lv1o_
s1lv1o_  •  03 Februarie 2021, 10:17
Postat de catalin.palcu pe 03 Februarie 2021, 09:45

Nu urmaresc campionatul Cehiei, ca nici nu am timp, nici nu ma intereseaza. Dar am vazut franturi de meciuri ale Slaviei in cupele europene si Stanciu era primul schimbat mereu, nu prindea mai mult de 55-60 de minute pe teren. Asa ca nu e f relevant. Iar Stanciu a devenit dintr-un jucator ofensiv si creativ intr-un robotel plictisitor. Oricum FCSB se remarcase cu conditia fizica pe final de meci, cand adversarii erau epuizati dupa 70 de minute, ai vostri de-abia atunci cresteau ritmul de joc. Altfel da, comunicatul dat de DDB e cam prea mult, nu-mi place nici mie limbajul si tonul.

E suficient sa-l fi vazut pe Stanciu in dubla cu CFR (unde clujenii n-au miscat deloc, chiar si acasa in Gruia), sau la nationala. Din mijlocasul ofensiv, a fost retras si reprofilat intr-un box-to-box, un numar 8, alearga cel mai mult de pe teren, chiar daca nu mai apare la finalizare de fiecare data. Nu e vorba de pungute magice de dopare, ci doar de pregatire fizica mai buna, de metode mai eficiente de antrenament, cum au fost benzile TRX. Cu atat mai mult, in Europa se fac verificari mult mai des, si nu a fost gasita nicio problema, mai ales dupa meciul cu Ajax.

catalin.palcu
catalin.palcu  •  03 Februarie 2021, 09:45
Postat de s1lv1o_ pe 03 Februarie 2021, 09:31

Tu l-ai vazut pe Stanciu cum alearga si rupe terenul 90 de minute, in Cehia? Tu ai vreo idee de fotbal? Se pare ca nu! Nu e nicio problema, pot sa ceara control la ANAD, dar nu printr-o postare jignitoare si penibila asa cum au facut-o ddbistii. Oricum nu ne mai surprinde nimic, astia sunteti voi, nu stiti sa muriti frumos. Nu vi se va simti lipsa la anul!

s1lv1o_
s1lv1o_  •  03 Februarie 2021, 09:31
Postat de catalin.palcu pe 03 Februarie 2021, 00:28

bai daca nu aveti nimic de ascuns, de ce va ofensati asa de rau ? daca pe mine m-ar acuza ca am un ceas furat in buzunarul de la piept, ii arat buzunarul si gata. pe urma probabil il si bag undeva dupa ce-i demonstrez ca acuzatia e falsa. totusi nu e oare curios ca in primul mandat al lui Neubert ala toti jucatorii Stelei ajunsesera gladiatori dupa nici 2 luni? bai daca ii aducea in conditia aia fizica dupa un an, poate mai ziceam. dar asa ? toti pirpirii si sufocatii devenesira peste noapte ultramaratonisti. plus ca niciun jucator nu a mai atins apoi vreodata acel nivel de fitness si au jucat din ei prin Belgia, Cehia, Anglia, Italia, unde banuiesc ca au avut preparatori fizici f buni.

mironika69
mironika69  •  03 Februarie 2021, 09:26

Cred ca ***au facut de curand noul test chinezesc de covid de sunt asa activi.

catalin.palcu  •  03 Februarie 2021, 09:10

Daca FCSB nu castiga diseara, scuzele sunt pregatite: gazonul si arbitrajul! Daca arbitrajul e din nou de partea lor, gasesc ei o scuza si atunci, nu-mi fac griji !