FOTBAL  »  Superliga  »  DINAMO - FCSB

DINAMO - FCSB // Dusan Uhrin și Bogdan Vintilă și-au explicat alegerile tactice

Articol de GSP - Publicat duminica, 16 februarie 2020 19:19

Dusan Uhrin (52 de ani), antrenorul lui Dinamo, și Bogdan Vintilă, „principalul” de la FCSB, au oferit scurte declarații înainte de partida cu FCSB din această seară.

„Am muncit toată săptămâna pentru acest meci. Sunt încrezător, vom vedea ce se va întâmpla pe parcursul meciului. L-am ales pe Moldoveanu pentru că am fost foarte mulțumit de el la ultimele antrenamente. Mihaiu nu a jucat foarte bine în meciurile recente și a nu a reușit să mai marcheze.

Pentru mine, nu este nicio surpriză în echipa lui FCSB. Aveau oricum jucători foarte buni în față”, a spus Uhrin, la TV Digi Sport.

Contre între suporteri înainte de startul meciului. Stewarzii obligaţi să intervină în forţă

„Echipa pe care am ales-o e una care știe să atace. Sunt încrezător și sper să câștigăm acest meci. Face parte dintr-o istorie lungă a derby-urilor. E ceva diferit. Trebuie să câștigăm pentru suporteri. Ne bucurăm că sunt alături de noi la stadion”
- Bogdan Argeș Vintilă

DINAMO - FCSB // Echipele de start

Dinamo (4-1-4-1): Piscitelli - Kostrna, Puljic, R. Grigore, Sin - Filip - Sorescu, Mrzljak, Fabbrini, Moldoveanu - Perovic
Rezerve: Straton, Kilyen, Răuță, Lazăr, D. Popa, Bani, Mihaiu
Antrenor Dusan Uhrin

FCSB (4-3-3): Bălgrădean - Crețu, I. Cristea, Planic, Soiledis - Filip, Tănase, Olaru - Moruțan, Man, Coman
Rezerve: Vlad, Nedelcu, Gnohere, Momcilovic, Vînă, Oaidă, Popa
Antrenor: Bogdan Vintilă

vezi și:

Vocile Gazetei » Dinamo - FCSB, comentat live pe GSP de Alin Buzărin, Ovidiu Ioanițoaia și Remus Răureanu

AICI ai cele mai interesante statistici + clasamente în timp real din fotbalul intern și internațional!

Citește și:
A impresionat în Superligă și este dorit la campioana Bulgariei! Prețul? 1 milion de euro
Superliga
A impresionat în Superligă și este dorit la campioana Bulgariei! Prețul? 1 milion de euro
„Am un feeling că nu se mai întoarce!” » MM Stoica anticipează un nou scandal de proporții la FCSB, cu vedeta de 2.000.000 €
Superliga
„Am un feeling că nu se mai întoarce!” » MM Stoica anticipează un nou scandal de proporții la FCSB, cu vedeta de 2.000.000 €
NU era oxigen! Ce era obiectul verde din mâna lui Ismael Kone după accidentarea horror
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
NU era oxigen! Ce era obiectul verde din mâna lui Ismael Kone după accidentarea horror
„Faceți curat la Mondial, dar acasă de ce nu faceți?” » Femeile din Japonia se revoltă
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
„Faceți curat la Mondial, dar acasă de ce nu faceți?” » Femeile din Japonia se revoltă
Un milionar român și-a adus acasă compania din Danemarca
Profit.ro
Un milionar român și-a adus acasă compania din Danemarca
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Ai o informație? Scrie-ne pe [email protected]! Gazeta își protejează întotdeauna sursele.

FABULOS » De la România - Argentina, în 1994, nu s-a mai întâmplat așa ceva la un Mondial

Elveția - Bosnia, în istoria Cupei Mondiale » Așa ceva nu s-a văzut în 96 de ani


Comentarii (1)
creeperno999
creeperno999  •  16 Februarie 2020, 22:53

Bravo uhrin. Introducerea lui lazar a fost letala pentru fcsb

Vezi toate comentariile (1)
Comentează