FOTBAL  »  Superliga  »  DINAMO - FCU CRAIOVA 1-2

NOTE GSP 5 jucători au luat 4 în Dinamo – FCU Craiova » Omul meciului, notat cu 8

Articol de GSP - Publicat sambata, 09 aprilie 2022 08:06 / Actualizat sambata, 09 aprilie 2022 09:29

Dinamo a pierdut la limită, în minutul 90+1, cu FCU Craiova, 1-2, și are șanse tot mai mici să se salveze direct de la retrogradare.

Deși a avut 1-0 din minutul 1, prin golul lui Irobiso, Dinamo nu a putut ține de rezultat, pierzând după golurile lui Huyghebaert (50) și Compagno (90+1).

Mititelu Jr. , entuziasmat după victoria cu Dinamo: „Dumnezeu a fost cu noi! Ne-au decimat de două ori în istorie, nu-mi pare rău dacă retrogradează”
DINAMO - FCU CRAIOVA 1-2

Dinamo, trădată de fundași

Portarul Mihai Eșanu, fundașii Răzvan Patriche și Cătălin Carp și atacanții Vlad Morar și Mirko Ivanovski au fost cei mai slabi jucători de pe teren. Aceștia au fost notați cu 4 de Gazeta Sporturilor.

5a fost nota primită de Dusan Uhrin, antrenorul lui Dinamo

Cel mai bun jucător al „câinilor” a fost Irobiso. Atacantul a primit nota 7.  Omul meciului a fost Andrea Compagno, cel care a adus victoria oltenilor. Atacantul italian a primit 8.

7a fosta nota pe care a primit-o tehnicianul oltenilor, Nicolo Napoli

6a primit arbitrul partidei, Marian Barbu

Notele GSP după Dinamo - FCU Craiova

5 jucători au luat 4 în Dinamo – FCU Craiova » Omul meciului, notat cu 8

Știam că pentru suporterii noștri era un meci foarte important. Cea mai frumoasă victorie este cea obținută în minutul 90. Nu suntem încă salvați, ne bucurăm câteva zile, însă după aceea ne întoarcem la treabă.

Avem inimă și caracter, de asta am putut reveni încă o dată. Am conștientizat că suntem într-o situație delicată și că trebuie să luptăm ca să rămânem în Liga 1
– Andrea Compagno, atacant FCU Craiova

A fost un meci bun pentru ambele echipe, însă noi am făcut mai multe greșeli care ne-au costat. Una peste alta, am jucat bine, începem să evoluăm, să arătăm altfel, însă trebuie să luptăm mai mult și să fim mai atenți. Ne luptăm pentru baraj, e foarte dificil să câștigăm 5 meciuri la rând
– Dusan Uhrin, antrenor Dinamo

VIDEO Marcel Pușcaș: „Nu pot să fiu foarte mulțumit, dar am obținut 3 puncte importante”

Citește mai multe știri despre Dinamo – FCU Craiova

Dusan Uhrin, resemnat după eșecul cu Craiova: „99% suntem la baraj! Ne trebuie un miracol”

Cosmin Matei știe de ce s-a „rupt” Dinamo în meciul cu FCU: „Am intrat în jocul lor”

A uitat-o pe Ghenea? » Dimitrov are o nouă cucerire celebră: filmați pe străzile din Monte Carlo

„Dacă mănânci o lună de la penitenciar, dai colțul!” » Dănuț Lupu, despre condițiile de la Rahova: „Să mă ierte doamna Rodica, dar la Marriott era mai ieftin ...”