FOTBAL  »  Superliga  »  DINAMO - GAZ METAN MEDIAȘ

DINAMO - GAZ METAN // VIDEO Mamoutou N'Diaye, gest genial: a cerut VAR după golul anulat :D » Reacția lui Mircea Rednic

Mamoutou N'Diaye solicită intervenția VAR // Captură TV Telekom Sport

Articol de GSP - Publicat vineri, 10 mai 2019 21:40

Dinamo a învins Gaz Metan Mediaș cu 2-0, prin dubla lui Montini, în meciul considerat „clasicul” play-out-ului.

„Câinii” au făcut o primă repriză extrem de modestă, iar singura sclipire a venit în minutul 18, când mijlocașul Mamoutou N'Diaye a înscris cu capul dintr-o poziție evidentă de ofsaid.

Doar că ceea ce a urmat a stârnit amuzamentul puținilor fani prezenți în tribune. Mijocașul originar din Mali a gesticulat spre arbitru, solicitând intervenția VAR, sistem de arbitraj video care nu există deocamdată în Liga 1.

„Avem var la tuşă, am trasat terenul cu var :D. Dincolo de asta, a fost un arbitraj foarte bun, n-am ce să zic. A fost ofsaid clar la acea fază”
Mircea Rednic după meci, la TV Telekom Sport

VIDEO cu faza AICI

AICI ai detalii despre partida dintre Dinamo și Gaz Metan Mediaș

AICI ai cele mai interesante statistici + clasamente în timp real din fotbalul intern și internațional!