FOTBAL  »  Superliga  »  DINAMO - HERMANNSTADT 1-1

Dinamo - Hermannstadt 1-1. VIDEO + FOTO Alt sezon, același Dinamo! „Câinii” au obținut un punct cu Hermannstadt, 1-1, dar arată la fel de rău » Cum arată clasamentul primei etape

Dinamo și Hermannstadt au remizat, scor 1-1, în prima rundă a sezonului de Liga 1. +49   FOTO

Articol de GSP - Publicat luni, 24 august 2020 21:47 / Actualizat luni, 24 august 2020 23:06

Programul și rezultatele din prima etapă a Ligii 1

Hermannstadt a deschis scorul pe Arena Națională în minutul 32, când Jo Santos a profitat de eroare lui Crețu. Brazilianul a șutat la colțul lung, din 10 metri, fără speranțe pentru Straton.

Dinamo a ieșit mult mai decisă de la vestiare. „Câinii” au mutat jocul în prejma careului advers și ar fi trebuit să beneficieze de un penalty după 10 minute de joc. Fabbrini a fost împiedicat în careu de Romario Pires, dar Istvan Kovacs nu a dictat nimic. Arbitrul înfruntării a fluierat până la o lovitură de la 11 metri, în minutul 59, când Popa a fost doborât în careu. Sorescu a transformat și a stabilit rezultatul final al înfruntării.

Clasament Liga 1:

+45 FOTO

Dinamo - Hermannstadt 1-1

Dinamo - Hermannstadt, echipele de start:

Dinamo: Straton - Ehmann, Puljic, Bejan - G. Crețu, Al. Răuță, Vl. Achim, Sin - Sorescu, Neicuțescu, Fabbrini
Rezerve: Eșanu, R. Grigore, M. Popescu, Mihaiu, I. Borcea, D. Popa, Ahmed Bani, R. Zamfir Antrenor: Gheorghe Mulțescu

Hermannstadt: Figueiredo - Al. Vodă, Scarlatache, I. Stoica, S. Bușu - R. Pires, Dâlbea - Belu Iordache, Jo Santos, Buzan - Ad. Bălan
Rezerve: E. Novo, A. Sîntean, P. Petrescu, L. Dumitru, Fabio Fortes, Al. Florica
Antrenor: Ruben Albes

• După ce Poli Iași a avut doar 15 jucători pe foaia de joc, Ruben Albes se poate baza doar pe 6 rezerve astăzi.

Stadion: Arena Națională, București
Arbitru: Istvan Kovacs / Asistenți: Vasile Marinescu, Ovidiu Artene

Un președinte din Liga 1, ironie la adresa LPF: „Sper ca la iarnă să nu jucăm la ora 21:00”

Mihai Stoica a început scandalul cu CFR Cluj: „Intervenție regulamentară doar în MMA! Abia aștept să aud cum vrea Petrescu VAR”

EXCLUSIV: Anunțul momentului pentru Gigi Becali » Fotbalistul se întoarce la FCSB: „Direct atacant îl bag!”