FOTBAL  »  Superliga  »  VOLUNTARI - DINAMO

Dinamo a pierdut un om de bază în prima repriză a meciului cu Voluntari! Cum arată lista indisponibililor

Dinamo l-a pierdut pe Alexandru Răuță (28 de ani) în prima repriză a meciului cu FC Voluntari, la scorul de 1-0 pentru „câini”. +12   FOTO

Articol de GSP - Publicat luni, 08 martie 2021 21:36

În minutul 39 al disputei dintre FC Voluntari și Dinamo, închizătorul Alexandru Răuță (28 de ani) a acuzat probleme musculare. Ionel Gane a făcut o modificare post pe post și l-a introdus pe Vlad Achim.

Listă lungă de accidentări la Dinamo

Ionel Gane va avea probleme serioase în alcătuirea echipei de start în etapa următoare, contra lui FC Argeș. Atacanții Adam Nemec și Andrei Blejdea au accidentări de lungă durată, iar polonezul Janusz Gol a mers în Polonia, pentru a-și trata o pubalgie mai veche.

19 meciuriare Alexandru Răuță în acest sezon de Liga 1

EXCLUSIV Ionel Gane arată cine e șeful la Dinamo! De ce nu apar Fabbrini și Nepomuceno în echipa de start a meciului cu Voluntari

Pablo Cortacero, pus în gardă de fanii lui Dinamo: „Pe 18 martie îi așteptăm, vom fi peste tot!” + Ipoteză gravă: „Cineva a înlesnit totul”