FOTBAL  »  Superliga  »  DINAMO

DINAMO // LPF, lovitură pentru Dinamo: 5 meciuri în deplasare fără fani + amendă de 15.000 de lei » Sancțiune și pentru Viitorul

Fani Dinamo
Fani Dinamo

Articol de GSP - Publicat vineri, 26 iulie 2019 14:50

Comisia de Disciplină a FRF s-a întrunit azi și a decis s-o sancționeze dur pe Dinamo după meciul cu Viitorul, 0-5.

Astfel, Dinamo va juca cinci meciuri în deplasare fără fani, după ce aceștia au intrat pe teren la meciul cu Viitorul. În plus, clubul a primit o amendă de 15.000 lei. Comisia de Disciplină a amendat-o și pe Viitorul, clubul gazdă, cu 10.000 de lei.s

Ce meciuri ratează fanii lui Dinamo

După această sancțiune, fanii lui Dinamo nu vor putea fi pe stadioane la următoarele meciuri:

• CFR Cluj (27 iulie);
  • Poli Iași (10 august);
  • Chindia Târgoviște (17 august);
  • Sepsi (31 august);
  • Astra (21 septembrie).

Astfel, următorul meci din deplasare la care fanii lui Dinamo vor avea voie pe stadion va fi derby-ul cu FCSB, de pe 5 octombrie.

Ce s-a întâmplat

În minutul 67 al meciului Viitorul - Dinamo, ultrașii oaspeți au pătruns în spațiul de joc și preț de 22 de minute partida a fost întreruptă de „centralul” Marcel Bârsan. (Detalii AICI)

EXCLUSIV Leo Grozavu tot mai aproape de Dinamo! Avem detaliile din contract + prima reacție: „Nu vin ca să bifez Dinamo în CV”