FOTBAL  »  Superliga  »  DINAMO

DINAMO. Neplătiți de 4 luni, jucătorii au făcut scandal: „E jignitor!”

Nu e deloc liniște în viesparul de la Dinamo. foto: GSP
Nu e deloc liniște în viesparul de la Dinamo. foto: GSP

Articol de - Publicat marti, 21 aprilie 2020 16:20

DINAMO. Mulți jucători dinamoviști așteaptă deschiderea comisiilor federale pentru a-și căuta dreptatea în instanțe. EI sunt neplătiți de 4 luni.

Conducerea lui Dinamo pare preocupată doar de eventuala vânzare a clubului ori de licența pentru noul sezon. Victima numărul 1: jucătorii din lot, care n-au mai văzut un sfanț de luni bune. Recent, au și fost băgați în șomaj tehnic. 

Nervoși că nimeni din staff-ul administrativ nu-i bagă în seamă, dinamoviștii așteaptă scrâșnind clipa revanșei!

Jucătorii au răbufnit: „Nu se poate”

 „Nu se poate, au trecut degeaba sărbătorile pascale, care ar fi trebuit să-i mai lumineze pe oameni, degeaba! Am plecat pe 4 luni de neplată a salariilor. Pe 15 aprilie s-au strâns 3 luni pline de restanțe. Este jignitor! Vedem ce vom face când se vor deschide comisiile, însă e clar că vom fi câțiva care se vor prezenta acolo, să ne interesăm cum putem deveni liberi de contract.

Fiecare face ce crede, așa cum fac și conducătorii. Măcar ar putea să ne sune să ne spună ceva, orice! Dar se va întoarce roata!”, i-au amenințat jucătorii pe cei din administrație. 

Fotbaliștii au transmis că nu vor accepta nicio altă micșorare salarială după ce va trece starea de urgență, când clubul va fi nevoit să îi scoată din șomajul tehnic actual

VIDEO. „Bombă” la Dinamo: Negoiță ascunde de o săptămână negocierile cu un fond de investiții spaniol! 

Citește și alte știri despre Dinamo:

UPDATE Ziua Independenței sau o nouă perdea de fum? Ultimele vești pe subiectul vânzării clubului: 3 tabere implicate

„Bombă” la Dinamo: Negoiță ascunde de o săptămână negocierile cu un fond de investiții spaniol! Andone ar deveni președinte, iar principal acționar va fi Herminio Menendez, omul care a salvat Sevilla de la faliment!

EXCLUSIV Ionuț Negoiță confirmă negocierile cu spaniolii, dar anunță că i-a refuzat: „Au venit cu o cretinătate” + Azi, la ora 15:00, discuția decisivă cu suporterii

EXCLUSIV. Dinamo nu îndeplinește condițiile de licențiere » Foștii jucători îi bagă pe „câini” în B!

Citește și:
Acasă la J.R. Ewing, capul răutăților din serialul Dallas: cum e în realitate ferma Southfork, locul unde s-a născut capitalismul românesc
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
Acasă la J.R. Ewing, capul răutăților din serialul Dallas: cum e în realitate ferma Southfork, locul unde s-a născut capitalismul românesc
Comentariul TV clonat, femei frumoase inexistente și „Hitler” din tribuna Germaniei: AI-ul stăpânește Mondialul într-un fel sinistru! Cum a fost trucat comentariul TV: „Cine e negresa asta?”
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
Comentariul TV clonat, femei frumoase inexistente și „Hitler” din tribuna Germaniei: AI-ul stăpânește Mondialul într-un fel sinistru! Cum a fost trucat comentariul TV: „Cine e negresa asta?”
FCSB nu-i mai tolerează salariul imens: pleacă?!
Superliga
FCSB nu-i mai tolerează salariul imens: pleacă?!
Dubla campioană mondială riscă eliminarea încă din grupe! Gafa care o costă enorm
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
Dubla campioană mondială riscă eliminarea încă din grupe! Gafa care o costă enorm
EXCLUSIV VIDEO Magazin închis în România cu colivă și
Profit.ro
EXCLUSIV VIDEO Magazin închis în România cu colivă și "Veșnică Pomenire". Apare acum cel mai mare magazin de tenis & padel
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Ai o informație? Scrie-ne pe [email protected]! Gazeta își protejează întotdeauna sursele.

Comentariul TV clonat, femei frumoase inexistente și „Hitler” din tribuna Germaniei: AI-ul stăpânește Mondialul într-un fel sinistru! Cum a fost trucat comentariul TV: „Cine e negresa asta?”

FABULOS » De la România - Argentina, în 1994, nu s-a mai întâmplat așa ceva la un Mondial


Comentarii (4)
maccsero
maccsero  •  21 Aprilie 2020, 20:31

Păi deja SUNTEȚI liberi de contract, băieți. N-ați observat că Динамо nu mai există?

gido
gido  •  21 Aprilie 2020, 18:58

vor sa fie liberi de contract?si unde se duc? eu cred ca pana la toamna, in lume , vor fi multe echipe in faliment si multi fotbalisti someri...lokeren, din liga 2-a belgiana , e prima ...

hhannibal
hhannibal  •  21 Aprilie 2020, 17:37
Postat de mariuss72 pe 21 Aprilie 2020, 17:13

***

Adica tu crezi ca jucatorii sunt platiti la zi?:)))

Vezi toate comentariile (4)
Comentează