Alte știri din fotbal
„Mai aveți încrederea conducerii?” » Costel Gâlcă a răspuns scurt, după ce a recunoscut „umilința”
1
Andrei Nicolescu nu s-a bucurat pe deplin de victoria cu Rapid: „Mi se pare incredibil”
0
Zeljko Kopic: „Am fost aproape morți”
0
George Pușcaș: „Medicii mi-au recomandat să mă operez. Îmi asum acest risc”
2
Știri din fotbal internațional
Remiză albă în derby-ul etapei din Serie A » Milan și Juventus, meci fără spectacol pe „San Siro”
0
Cristi Chivu a găsit puterea să glumească, după ce s-a întâmplat la Torino: „Mi-au lipsit ochelarii”
1
Presa din Italia, la unison, după ce Inter s-a prăbușit cu Torino » Notele lui Cristi Chivu
4
9 minute de „blackout” în Torino - Inter schimbă calculele la titlu » Inexplicabilă cădere a liderului
6
Lifestyle
Noul model Dacia a fost surprins pe stradă! Imagini-spion cu mașina care urmează să fie lansată
0
„Au vrut să împartă sala în două” » Imagini halucinante cu polivalenta istorică din România
5
Lovitură pe piața auto » Rivalul Dacia ajunge în premieră în Europa! E al doilea cel mai vândut model la nivel global
5
„O să îmi pun o poză în lenjerie și o să îmi bubuie Instagramul” » Gluma sportivei numită „cea mai frumoasă din România”
19
Proiectul „Curtea de apă”: Cum încercau românii dintr-o fabrică de bere să ...
Libertatea
Scenă macabră pe stadionul unui club de tradiție din Germania. Cadavru ...
Adevărul
Triumf și tragedie: 3 povești din sportul sovietic în zilele Cernobîlului, ...
GSP SPECIAL
Un kilogram de cartofi costă 0,6 lei, iar litrul de lapte 3 lei, într-un ...
Libertatea
Lupul isi schimba blana, dar naravul ba
Suporterii i-au raspuns lui Lupu. Nu-l considera pe Haldan cel mai bun jucator din istoria lui Dinamo, ci il percep ca fiind cel mai atasat fata club. Cei mai buni jucatori ai lui Dinamo au fost, nu neaparat in ordinea asta, Florea Dumitrache, Ion Parcalab, Cornel Dinu, Mircea Lucescu etc. Intr-adevar a jucat si Balaci o perioada la Dinamo dar nu a fost niciun moment determinant.
Rinistii nu-l suporta ca a tradat Dinamo pentru Rapid si prea spune lucrurilor pe nume.Oricum si Haldan daca mai traia tot la Rapid ajungea si nu mai devenea peluza.
Nu sunt dinamovist, dimpotriva, sunt suporterul unei rivale majore din provincie a clubului militiei. Dar nume ca Nelu Nunweiler, Florea Dumitrache, Cornel Dinu sau, mai recent, Ionel Augustin, Costel Orac, Gigi Multescu, Florin Raducioiu, Ionut Lupescu-sunt , fara dubii, mai importante decat al lui Haldan atat pentru istoria alb-rosiilor cat si pentru intreg fotbalul romanesc. Asa ca Lupu, si el un imens talent, din pacate irosit-are dreptate. Si n-am seseizat de ce asertiunile lui ar putea fi considerate vorbe urate la adresa clubului din Stefan cel Mare.
Sorineleee, daca n-ai inteles iti desenez inca o data : " Cătălin Hîldan nu este eroul și simbolul nostru pentru că ar fi fost cel mai bun jucător al lui Dinamo, ci pentru că în el am văzut în modul cel mai pur SPRIRITUL LUI DINAMO, acel spirit care se rezumă în cuvintele ”Câine până la moarte”. Iar numele lui nu înseamnă marketing... Cătălin Hîldan înseamnă Dinamooooo!...aici, nu vorbim de jucatorul Lupu ci de omul care din pacate...:))
A fost ales pentru spirit. Iată un exemplu... Knattspyrnufélag - Dinamo 2-0 Au marcat: Daníelsson (27, penalty) si Dadason (52) Knattspyrnufélag: Finnbogason (cpt) - Thorvaldsson, Kristjánsson, Egilsson, Gunnarsson - S. Jónsson, Bjórnsson, Daníelsson (Benediktsson, 86), D. Jónsson (Júliússon, 88) - Dadason, Thorsteinsson. Antrenor Haraldur Haralsson Dinamo: Prunea (cpt) - Contra, Fl. Ionescu, L. Cotora, Fl. Batrinu - Fl. Petre, Tararache, Hildan (M. Niculae, 80), D. Florea - Ad. Mihalcea, D. Rednic (Tilvan, 54). Antrenor Cornel Talnar 23 iulie 1997, Stadion "KR-Völlur", Reykjavík
In loc sa fiti mandrii ca am avut un jucator imens la Dinamo, dati in el ,pai Lupu putea juca la orice echipa din strainatate , chiar la cele mai mari echipe din lume, pe cand Haldan, Dumnezeu sa-l ierte , afost un jucator bun, nu esceptional ca Lupu sau alti jucatori care au imbracat tricoul lui Dinamo .
Dănuț Lupu , rapidistii te saluta si te respecta !
Danutz..... si atat!
nu mai poate Lupu ca s-au ofuscat 2 dîdîbîști amețiți și s-au trezit postând aiureli
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.