Alte știri din fotbal
Decizia Comisiei Tehnice FRF: „Sunt DOUĂ nume principale pentru postul de selecționer al României” + Alți 5 antenori pe o listă B
1
Ședință de urgență! Ciprian Ciucu vrea ca Primăria să scape de Arena Națională » Planul de acțiune: „Gaura va crește de la an la an”
24
Mihai Stoichiță a dezvăluit ce îi oferise ieri FRF lui Mircea Lucescu: „Ăsta era planul lui Burleanu”
0
Dramă la U Cluj » Macalou a plecat de urgență din România și nu joacă cu Rapid
1
Știri din fotbal internațional
Jucătorul Parmei despre Chivu: „Ne lipsea un lider cu personalitatea lui. A fost crucial pentru cariera mea!”
0
Joan Laporta atacă FIFA din cauza lui Raphinha: „Este șocant!”
1
Joachim Low, aproape de a prelua o națională calificată la Campionatul Mondial
0
Fostul arbitru de top Björn Kuipers, despre fiica sa grav bolnavă: „Eu fluieram undeva în lume, iar ea…”
0
Lifestyle
Un studiu îmbucurător: obiceiul simplu prin care se reduce riscul de demență sau Alzheimer
0
Cea mai frumoasă fană a lui Inter: „Când am ajuns în Italia, prietenii mi-au spus: trebuie să alegi între cele două”
5
Rivalul chinezesc pentru Tesla, surprins pe străzile din Europa! Peste 100.000 de rezervări în doar două săptămâni de la lansare
8
La 15 ani după dezastru, face scufundări an de an ca să își găsească soția! „I-am recuperat telefonul, am văzut ultimul SMS pe care voia să-l scrie”
10
Un pompier a făcut infarct, după ce a aflat că va fi concediat de Ciprian ...
Libertatea
Cutremur la Pentagon în plin război cu Iranul: șeful Armatei SUA, forțat de ...
Adevărul
Comunicatul primarului Tiberiu Iacob-Ridzi, după investigația publicată de ...
GSP SPECIAL
Ucraina cumpără o fabrică strategică din România, veche de 75 de ani, cu ...
Libertatea
Trăiască psd-ul!!!
Banii contribuabililor care se împart în 3: Grindeanu, Simonis, Ciolacu.
Deci se știe deja firma care va câștiga licitația. Simonis se dă de gol spunând că dacă nu există contestații, lucrările vor demara în câteva săptămâni. Ar trebui să se sesizeze cineva, pentru că Simonis s-a antepronunțat.
Mi se pare amuzant că te-ai găsit să te legi de arcul de triumf, intr-un stat în care sportul este aproape în totalitate finanțat din bani publici. Fără ca oamenii să fie întrebați dacă vor ca banii să meargă acolo sau în drumuri și spitale. Doar in Bucuresti subventia la caldura si transport sare de 200 milioane de euro anual (imagineaza-ti totalul jafului national), asa ca a vorbi de profitabilitatea unui stadion… Ar fi drăguț ca un stadion să găzduiască două echipe, nu zic, dar nu-l faci tu profitabil cu adevarat nici asa. Ce vreau să zic e că mai onest era să afirmi “mai degraba ne oprim cu stadioanele cu totul, si facem altceva cu banii” decat sa te legi de stadionul rugbyului :)
Steaua aia e moarta si ingropata! Traiti din amintiri, precum nostalgicii ceaușiști! Ăia care au construit uzine, metrouri si canale!
Steaua aia e moarta si ingropata! Traiti din amintiri, precum nostalgicii ceaușiști! Ăia care au construit uzine, metrouri si canale!
Va dați seama câte bazine Olimpice plus alte facilități pt sporturile Olimpice se pot face cu acești bani. Sa putem reveni în frunte la Olimpiade . Și e doar unul dintr- o lunga lista de stadioane de fotbal pt sportivi cel mult mediocri.
Stadionul poreclit "lego", de 10.000 de locuri, este construit exclusiv din fondurile primariei, fara sa cerseasca niciun leu de la Bukkale. Chiar nu inteleg de ce a fost denumit Lego, din moment ce fundatiile sunt de beton si grinzile vor fi din metal, ca la stadionul olimpic din Londra (actualmente casa lui West Ham).
Sper ca te-ai referit la Real pentru ca e un club subventionat la greu de statul spaniol, sub tot felul de parghii evazioniste. Nici Barca nu e departe de acest fenomen.
Poate la tine in comuna. La Timisoara va fi emulatie dupa construirea celor doua stadioane (10.000 si 32.000 locuri). Ala de 10.000 e deja in constructie. Investitorii de-abia asteapta.
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.