FOTBAL  »  Superliga  »  CEARTĂ LA RAPID

„Domnul Copos nu acceptă în niciuna dintre societăţile dânsului un «lider»”

Articol de GSP - Publicat sambata, 08 martie 2008 00:00

Constantin Zotta a declarat, sâmbătă, agenţiei MEDIAFAX, că Rapid, fără un lider puternic în conducere a reuşit totuşi să câştige două trofee în ultimul an şi să ocupe după 21 de etape locul doi în clasamentul Ligii I, care asigură participarea în preliminariile Ligii Campionilor. "Domnul Copos nu acceptă în niciuna dintre societăţile dânsului un «lider». El este «liderul» societăţilor. Dar chiar şi fără un «lider» adevărat în conducere în ultimul an, Rapidul a luat o Cupă, o Supercupă şi acum este pe locul doi în campionat", a spus Zotta.

Oficialul rapidist susţine că prin jucătorii transferaţi în ultima perioadă valoarea echipei giuleştene a crescut. "Prin campaniile de transferări din vară şi din această iarnă, care au fost făcute şi fără cei care ar trebui să fie «lideri», valoarea echipei a crescut şi lotul s-a întinerit. În plus, după fiecare campanie de transferări balanţele clubului au fost pozitive. Valorare intrată este mai mare decât ceea ce s-a cheltuit", a menţionat directorul general al FC Rapid.

De asemenea, Constantin Zotta a adăugat că, faţă de alţi ani, în actualul sezon conducerea clubului a atras venituri suplimentare din publicitate şi alte surse. "În ultimul an au fost atrase către club surse de venituri suplimentare faţă de alţi ani, chiar dacă nu a fost un «lider» la echipă", a explicat Zotta.

sursa Mediafax

Citește și:
Nae Ungureanu va fi înmormântat azi lângă Ilie Balaci »  Cortegiul funerar a ajuns la Biserica „Sfânta Treime”
Superliga
Nae Ungureanu va fi înmormântat azi lângă Ilie Balaci » Cortegiul funerar a ajuns la Biserica „Sfânta Treime”
Decizie fără precedent la FCSB! Marius Baciu i-a exclus din lot pe Florin Tănase și Vali Crețu
Superliga
Decizie fără precedent la FCSB! Marius Baciu i-a exclus din lot pe Florin Tănase și Vali Crețu
Nae Ungureanu a povestit cu patos oltenesc, în 2023, cine a fost cel mai tare adversar din viața lui: „Mă, dă-l în p... mă-sii! Bun rău!”
Superliga
Nae Ungureanu a povestit cu patos oltenesc, în 2023, cine a fost cel mai tare adversar din viața lui: „Mă, dă-l în p... mă-sii! Bun rău!”
Adrian Mutu a ridicat în picioare peste 20.000 de oameni: „E un vis să antrenez aici”
Campionate
Adrian Mutu a ridicat în picioare peste 20.000 de oameni: „E un vis să antrenez aici”
Noul Făt Frumos al industriei auto din Europa: în șapte luni, chinezii au depășit deja vânzările pe tot anul 2025
Profit.ro
Noul Făt Frumos al industriei auto din Europa: în șapte luni, chinezii au depășit deja vânzările pe tot anul 2025
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Ai o informație? Scrie-ne pe [email protected]! Gazeta își protejează întotdeauna sursele.

„Asta e lipsă de curaj!” » Decizia luată de Mihai Rotaru în cazul lui Filipe Coelho și primul nume mare care „bântuie” banca Craiovei

Milioane de oameni au văzut imaginile live și nu au crezut că sunt reale » Cât de aproape au trecut două avioane de un stadion plin


Comentarii (1)
 •  08 Martie 2008, 18:05

Ai dreptate maestre. Niciodata n-ai lasat impresia ca ai fi altceva decat trompeta liderului Copos. Fara cap, fara personalitate, dar cu limba enorma, de culoare cacanie si cu fire de par pe ea, ici si colo...

Vezi toate comentariile (1)
Comentează