Alte știri din fotbal
Fost coleg al lui Daniel Pancu, dezvăluiri despre viitorul antrenorului: „Are șanse mari să vină la Rapid”
0
„Ajutor” de la FCSB pentru Craiova în lupta la titlu?! » Atunci a fost momentul-cheie: „Suntem printre favoriți, dar nu ne iese niciodată”
0
Idol în Bănie, reacție tare de la 3.500 de kilometri distanță de Craiova: „Azi se încheie campionatul!”
0
Săptămâna altfel la CFR Cluj: „Mititei și bistecca. Vreau să ne pupăm după fiecare antrenament”
0
Știri din fotbal internațional
Xabi Alonso, prezentat oficial în Premier League » Detaliile contractului și primele declarații
0
Mohamed Salah nu-l cruță pe Arne Slot: „Trebuie să revenim la heavy metal!”
0
S-a stabilit o nouă campioană din Europa » Liga unde mai mulți români luptă pentru cupele europene
0
Distrus de accidentări: 5 rupturi de ligamente și 8 operații l-au făcut să se retragă la 22 de ani
1
Lifestyle
„Yoga, meditație, plus liniștea naturii” » Partenera internaționalului „tricolor” a găsit o oază în afara României
12
„El Peque” s-a căsătorit cu „cea mai frumoasă femeie de pe planetă”
9
Mașina comunistă va avea un nou model după o pauză de 50 de ani » Au copiat Dacia: imagini în premieră
3
Nuntă de lux la FCSB! Cerere spectaculoasă pe plaja din Zanzibar, căsătorie în orașul natal din România
15
Bulgaria a câștigat Eurovision 2026. Pe ce loc s-a clasat România
Libertatea
Ce înseamnă, de fapt, viața de bogătaș? Culisele petrecerilor unde se ...
Adevărul
De nedespărțit și după moarte! Incredibila legătură dintre un fotbalist și ...
GSP SPECIAL
Americanii au aruncat toate cadourile primite în China înainte de a zbura ...
Libertatea
Pana la un punct. După acel punct intervine Justiția. Iar in cazul de fata prima ținta a Justiției este clinica și activitatea ei! După aceea ANAD și WADA pot interpreta lucrurile! Absolut orice mecanism “independent” este legat de Justiție! Nu este sigur ca Ionita a depus mărturie mincinoasa, probabil va veni cu dovezi clare! Nu ii țin partea dar nici nu îl acuz numai pe el! Clinica dacă nu are nimic de ascuns și face totul legal, trebuie sa pună pe masa toate legăturile cu sportul, Justiția sa le analizeze și ANAD sa țină cont de activitatea acestei clinici. Posibil sa apăra nume noi de jucatori chiar și de la fcsb Dinamo sau voluntari or Clinceni .
Pe toate declaratiile date de Ionita pana acum. Dintr-o data nimic din ce a spus nu mai e corect.
Pentru asta ANAD trebuie să îl acționeze în instanță , ceea ce ar merita ! În spatele aceste ”mișcări” stau Clinica Cronos și Clubul Astra, care au foarte multe de pierdut !!
De ce te erijezi în declarații ?! ...”Agenția Națională Anti-Doping (ANAD) este o instituție publică, cu personalitate juridică, cu autonomie decizională în activitatea anti-doping ...” !!! În toată lumea instituțiile astea sunt independente tocmai pentru a nu putea fi influențate și ”presate” !!! Ele sunt supravegheate de WADA și urmează metodologia lor !
E posibil sa facă și pușcărie pe lângă suspendare pentru mărturie mincinoasa
Mda...ma intreb daca a fost supus la presiuni enorme cand a dat prima declaratie, sau acum cand si-a retras-o... Dupa cum stau de linistiti cei de la Astra, inclin spre a doua varianta. Oricum, mi-e teama ca cel care l-a sfatuit sa o retraga l-a sfatuit/fortat prost...
Fireste, suceala lui Ionita e urmare a preluarii afacerii de catre avoacti. Sunt circumspect ca o sa aiba castig de cauza. Ei merg pe echivoc in legatura cu marimea dozei administrate. Iar asta trebuie sa apara undeva in inregistrarile clinicii. Afara de cazul in care aia de la clinica au masluit datele, probabil ca si-o ia in freza dom' Ionita. Aia cu "presiunile inimaginabile" e debila rau, nu tine.. Si s-ar putea sa-l coste lzdravan a final, pentru ca nu s-a rezumat doar la apararea lui, i-a mai acuzat si pe ANAD.
Treaba Justiției este sa verifice activitatea clinicii! Restul rămâne pe plan sportiv. Te-ai prin conule corn.el?
Prietene, cred că bați câmpii ! Ce treabă are Balaj cu exemplele tale ?! Acolo e treaba justiției nu a ANAD , iar aici s-au tergiversat lucrurile pentru că părțile au dreptul la apărare și evident s-au folosit de toate pârghiile (legale) să amâne decizia comisiei ! În plus aici nu e numai intervenția Astrei care părerea mea nu are scăpare , ci mai ales a clinicii Cronos care se alege cu o tinichea de coadă !!! Ar fi interesant de știut.....câți alți sportivi au făcut această terapie dopantă !!!??? De asta îi este frică clinicii !!!
Dar de unde știi tu ca minte?! Pe ce te bazezi tu când afirmi asta?
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.