FOTBAL  »  Superliga  »  OȚELUL - UTA 1-1

Concluziile lui Dorinel Munteanu după primul meci înapoi în Superligă: „Sunt și mulțumit, și nemulțumit. Cred că trebuia să câștigăm”

Antrenorul celor de la Oțelul Galați, Dorinel Munteanu (55 de ani), a analizat prestația elevilor săi din meciul contra celor de la UTA Arad, scor 1-1. Partida dintre cele două a deschis noul sezon de Superliga. +42   FOTO

Articol de - Publicat vineri, 14 iulie 2023 21:44 / Actualizat sambata, 15 iulie 2023 10:00

„Neamțul” s-a declarat total nemulțumit de prestația fotbaliștilor Oțelului din prima parte a jocului. Lucrurile au stat însă total diferit după revenirea de la cabine, în a doua repriză moldovenii reușind să egaleze, prin Alexandru Pop

FCSB - Dinamo, tot mai departe de Ghencea » Mihai Stoica: „M-am dus pe fentă! E o solicitare care nu poate fi satisfăcută sub nicio formă”
FCSB în Ghencea

VIDEO. Concluziile lui Dorinel Munteanu, după Oțelul - UTA

„Sunt și mulțumit, și nemulțumit. În primul rând, sunt mulțumit pentru că băieții mei au simțit debutul Superligii doar în prima repriză când nu am făcut un joc reușit.

După pauză, echipa noastră s-a apropiat de ce vreau să joace în Superligă, dar cred că trebuia să câștigăm. Am avut ocazii, am avut penalty ratat, jocul nostru a arătat altfel.

Îi felicit pe băieți. Sunt convins că vor crește atât din punct de vedere al jocului, cât și al atitudinii. La pauză am corectat ce era de corectat, am schimbat ce trebuia să schimb. Voi schimba mereu jucătorii care nu se ridică la randamentul pe care îl cer eu.

Sunt convins că, având o asemenea atmosferă în tribune, vom reuși să ne îndeplinim obiectivul, chiar dacă mulți spun că e imposibil”, a declarat Dorinel Munteanu.

Dorinel Munteanu: „Voiam să-l scot inițial pe Alex Pop”

Dorinel Munteanu a dezvăluit că, inițial, a vrut să-l schimbe pe atacantul Alexandru Pop (23 de ani), atacantul moldovenilor. Fostul vârf de la Unirea Dej a rămas însă în teren și a reușit să marcheze golul Oțelului, chiar la debutul în Superliga.

„L-am lăsat pe Pop în teren, voiam să-l scot inițial. A marcat un gol și a mai avut câteva ocazii de gol”, a mai punctat acesta.

Trebuie să mă documentez de ce am luat un cartonaș galben. Arbitrul a spus că am întârziat o aruncare de la margine. Trebuie să mă documentez, să mă pun la punct. Îmi pare rău că l-am luat.

-Dorinel Munteanu, antrenor Oțelul Galați

Vrem să mai aducem 2 jucători: un fundaș central și un jucător de bandă.

VIDEO. Rareș Pop marchează primul gol din noul sezon al Superligii cu o super-execuție în Oțelul Galați - UTA Arad

Reporterii GSP au surprins scenele tensionate de la porțile arenei Wembley » Ce s-a întâmplat la câteva minute după finala UCL

Bișnițarii își fac de cap la finala de Liga Campionilor » Reporterii Gazetei au surprins în detaliu modul lor de a acționa: metoda ingenioasă găsită prin care poliția nu poate interveni

Cu câți bani s-au ales Bettyshor și Roxana Țuțu, femeile bătute cu bestialitate de „Perversul de pe Târgu Ocna” în ring