Alte știri din fotbal
Adrian Mutu, dezvăluiri incredibile în studioul Antena 1: „Am fost în negocieri cu o națională, erau numai jucători din Anglia și Franța”
0
Fotbalistul dat afară de Gigi Becali de la FCSB negociază deja cu alte echipe din România: „Voi lua decizia foarte curând”
0
Retras la 38 de ani, fostul campion din Liga 1 renunță definitiv la fotbal: „M-am gândit să devin antreprenor”
0
FCSB a plecat în primul cantonament al verii » Marele absent din lotul roș-albaștrilor
2
Știri din fotbal internațional
O jurnalistă celebră și-a chemat o prietenă și s-a dezlănțuit în Ibiza: „Am uitat de mare”
0
Egipt - Iran și Noua Zeelandă - Belgia, ultimele meciuri din grupa G »Echipe probabile + cote
0
Uruguay - Spania și Capul Verde - Arabia Saudită, duelurile care decid ierarhia din grupa H » Situația din clasament
0
Vraciul care „l-a blestemat” pe Harry Kane a prezis cine câștigă Campionatul Mondial
0
Lifestyle
O jurnalistă celebră și-a chemat o prietenă și s-a dezlănțuit în Ibiza: „Am uitat de mare”
0
Elizabeth Omoregie și iubita Gabi Moreschi s-au îmbrăcat în tricoul naționalei favorite de la Mondial
10
A postat cum susține Columbia, iar imaginile fac înconjurul internetului
1
Georgina s-a pozat doar în ... tricou pentru a sărbători live golurile lui Cristiano Ronaldo! » Fotografia devenită virală
3
„Nu poți să te lupți cu sistemul când ești șeful sistemului”: Nicușor Dan ...
Libertatea
Milioane de euro de la Bruxelles pentru fermierii români, dar vestea vine ...
Adevărul
Imagini de la casa unde a copilărit Ion Țiriac: „La început am făcut foame ...
GSP SPECIAL
Afaceri pe terenul statului cu mai puțin de 300 de lei lunar. Firma șefului ...
Libertatea
Partial adevarat. Dorinel a cautat sa scape apeland la principiul evitarii dublei impuneri, care spune (printre altele) xa un cetatean al tarii A, care munceste in tara B are atat obligatia de a plati taxele aferente veniturilor din munca, cat si dreptul de a alege tara in care le plateste. Mai mult, daca plateste taxele in tara B, este scutit de plata in tara A. Si tocmai aici este problema: statul german a stiut ca a muncit in Ro si a cerut dovada platii impozitelor catre statul roman. Probabil ca a jucat la Steaua/ FCSB pe un contract de prestari servicii/drepturi de autor/orice alta strutocamila decat CIM, astfel ca nu a putut echivala impozitele platite cu cele percepute de statul german pt un CIM local. Asa ca este obligat sa le plateasca in Germania, pe motiv ca cluburile de acolo folosesc contracte de munca si alte portite pentru a angaja jucatori.
Lasă-l bă pe karagandă, ăsta ca mulți p-aici deși cunosc literele, unii mai știu și să silabisească, dar nu înțeleg nimic din ce bâlbâie ei la citit!
Tu o sa sfârșești tot prost ...
Judecătorii au spus altceva. Voi respectați deciziile instantelor doar când pierde FCSB?
becali cred ca nu a platit impozite la stat in viata lui si chiar daca a facut-o,a fost minimul posibil si nu cat trebuia
Nu ma postacule, problema e ca BECALI NU I-A DAT DOVADA CA AR FI PLATIT AICI IMPOZITUL PE SALARIUL LUI DORINEL,dovada cu care Dorinel nu mai trebuia sa plateasca impozit si in Germania (conventia pentru evitarea dublei impuneri etc). De ce nu i-a dat becali dovada? SUNT DOUA VARIANTE POSIBILE, AMBELE LA FEL DE NASOALE PENTRU CIOBANUL TAU PUSCARIAS: 1. Pentru ca nu platise impozitul aferent salariului lui Dorinel si 2. Pentru ca a vrut sa-i faca rau. In rest, Dorinel a pierdut procesul cu fcsb pentru ca evident nu putea fi scoasa fcsb vinovata pentru niste impozite datorate in Germania. Ar putea sa-i faca lui becali plangere penala, dar din 2005 au trecut 17 ani si fapta s-a prescris. CUM BINE A ZIS DORINEL, ASTA E O FAPTA PE CARE O VA PEDEPSI CUM SE CUVINE BUNUL DUMNEZEU...
Pana una alta aveti voi de plata vreo 600 de mii la un jucator si interdictie la transferuri. Sucu milionarul de carton se plictiseste de voi ca nu castigati in veci nimic nici macar un loc doi.
Cazul e clar. Dorinel, cetățean german, nu a plătit impozitele statului german. Eventual becali putea plăti statului român, nicidecum statului german . Dacă Dorinel s-a declarat german trebuia să plătească în țara de rezidență. Becali i-a plătit contractul, Dorinel a zis că scapă. Nu i-a ieșit...
Nici o zi fără matrapazlâcuri becalifere
Postacule, nu e vorba ca Germania nu discuta cand e vorba de impozite (asta stim toti). BUBA E CA PUSCARIASUL DIN PIPERA, CIOBANUL PENTRU CARE POSTACESTI TU, NU A PLATIT AICI IMPOZITELE DATORATE PENTRU SALARIUL LUI DORINEL MUNTEANU. IAR ACUM, CA BUN CRESTIN SI MACHIDONAS CINSTIT CE (NU) ESTE, IL LASA SA FIE EXECUTAT SILIT DE FISCUL GERMAN PENTRU O SUMA MULT MAI MARE. Poti sa te zvarcolesti *** faptele tot nu se schimba.
Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.