FOTBAL  »  Superliga  »  FCSB

Prevede dezastrul pentru FCSB: „Echipa lui Becali a ajuns rău: fără stadion, fără numele Steaua, fără palmares! Va ajunge mai rău ca Dinamo”

Articol de GSP - Publicat duminica, 05 iulie 2020 15:16 / Actualizat duminica, 05 iulie 2020 16:51

FCSB a remizat cu FC Botoșani, 1-1, și a ajuns la patru meciuri la rând fără victorie, iar echipa roș-albastră rămâne în urma primelor două clasate din Liga 1, Craiova și CFR Cluj. 

Dumitru Dragomir, fostul președinte al LPF, a analizat situația de la FCSB și spune că Gigi Becali este de vină pentru lipsa trofeelor. 

Echipa lui Gigi Becali a ajuns rău de tot! A ajuns fără stadion, fără numele Steaua, fără palmaresul acestei mari echipe a României, fără preparator fizic, fără o mare parte de suporteri și fără baza din Ghencea. 

De cinci ani nu mai câștigă campionatul, însă eu prevăd că la anul situația o să fie și mai rea. Am auzit că Gigi nu mai vrea să bage bani la echipă. Dacă nu o să mai bage bani, atunci echipa lui va ajunge mai rău ca Dinamo! Își va vinde vedetele din echipă, Coman, Man Tănase, iar Gigi o să rămână doar cu centrul de juniori. 

Dar Gigi și-a făcut rău cu mâna lui din cauza politicii sale pe care a ales-o să o ducă la echipă. Aparițiile TV de după meciuri, atacurile la jucători, implicarea la alcătuirea primului «11» și multe altele au dus ca Gigi, de cinci ani, să nu mai câștige campionatul. Acum nici de locul 3 nu este sigur”, a spus Dragomir pentru Prosport.

VIDEO. Bogdan Vintilă: „Trebuie să învăţăm ce avem de învăţat din acest meci”

Citește mai multe știri despre FCSB: 

FCSB ratează un transfer: „Am întrerupt discuțiile” + probleme cu un alt jucător

Gabi Balint n-are milă de „perlele” lui Gigi Becali! Verdict dur în direct la TV: „Nu-l văd să ajungă la un nivel mare, iar el e superficial”

Citește și:
Raluca i-a dat vestea, imediat după promovarea Corvinului în Superliga
Liga 2
Raluca i-a dat vestea, imediat după promovarea Corvinului în Superliga
Înapoi în Superliga? Marius Ștefănescu a intrat la negocieri!
Superliga
Înapoi în Superliga? Marius Ștefănescu a intrat la negocieri!
Radu Miruță s-a întâlnit cu privații și a făcut anunțul momentului: „Steaua nu mai poate fi întoarsă din drumul spre Liga 1”
Liga 2
Radu Miruță s-a întâlnit cu privații și a făcut anunțul momentului: „Steaua nu mai poate fi întoarsă din drumul spre Liga 1”
Pe drum spre marele meci, s-a dezbrăcat și s-a pozat în toaleta avionului: „Regina se întoarce!”
Box
Pe drum spre marele meci, s-a dezbrăcat și s-a pozat în toaleta avionului: „Regina se întoarce!”
FOTO Dacia aduce cel mai puternic Sandero, hibridul cu care va ataca Toyota Yaris și MG3
Profit.ro
FOTO Dacia aduce cel mai puternic Sandero, hibridul cu care va ataca Toyota Yaris și MG3
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Ai o informație? Scrie-ne pe [email protected]! Gazeta își protejează întotdeauna sursele.

„I-am dat un picior în gură lui Bumbescu de nu și-a dat seama cu ce l-am lovit!” » Dezvăluire despre un conflict incredibil în vestiarul Stelei '86

Mărturia-document a eroului Helmut Duckadam despre Sevilla '86: „Valentin a obținut o facilitate nesperată!”


Comentarii (29)
1165169533513579
Toros Aurelianus  •  05 Iulie 2020, 16:41
Postat de Traian Pavelescu pe 05 Iulie 2020, 16:32

De unde sa ceri logica, rațiune? De un milițian aflat la senectute! Orice echipa care nu mai are bani se duce spre faliment. Deci acest adevăr, descoperit de oracolul milițienesc de la victoria lui postelnicu, este valabil și in cazul Stelei, ca in cazul oricărei echipe din lume. Steaua are însă istorie, tradiție, palmare și msi ales susținerea a peste 52% dintre suporterii romani., argumente suficiente pt continuitate cu sau fără Jiji!

Care Steaua? Voi nu pricepeti o data ca Steaua e in liga 4? Fcsb e infiintata in 2003. Fcsb nu are nici o legatura cu Steaua. Ciobanul a preluat Steaua abuziv cu complicitatea unora din mapn si unii corupti de la liga. De aia nu are palmares, stadion, nimic. Fcsb trebuie retrogradata in liga a 4 a, iar oierul la puscarrie. Oricum e familiarizat cu beciul

digei
digei  •  05 Iulie 2020, 17:14

Dispare FC FCSB? Vai ce lovitura, sunt devastat. Cum am putea supravietui oare acestei lovituri crunte? Prin hohote de ras ar fi OK? :))))))))))))))))))))))))))))

creeperno
creeperno  •  05 Iulie 2020, 22:48
Postat de Traian Pavelescu pe 05 Iulie 2020, 19:04

S-au adunat din nou trepădușii ridicoli fără echipe, toți distrușii fără alt scop in fotbal decât răul Stelei, sa înșire baliverne, sa polueze netul pe o știre despre singura echipa care contează in fotbalul românesc FCSB adică FC Steaua București! Nu poate fi Steaua (echipa aflată neîntrerupt in liga a I-a și in cupele europene de la apariția in 1947) o făcătura de racani amatori apărută in 2017, in ograda Colhozului Sportiv Anacronic-CSA. Lor nu le intra asta in cap! Nu are in ce sa le între!!!

Tu nici cap nu ai

Vezi toate comentariile (29)
Comentează