FOTBAL  »  Superliga  »  ASA - PANDURII 0-0

Duel indecis în primul meci din runda a treia din play-out » ASA și Pandurii au încheiat la egalitate meciul de la Târgu Mureș

Articol de GSP - Publicat marti, 04 aprilie 2017 16:57

ASA Târgu Mureș și Pandurii au încheiat la egalitate, scor 0-0, primul meci din etapa a treia a play-out-ului. Ardelenii au jucat peste o repriză în 10, după eliminarea lui Andre din minutul 43.

FINAL » ASA - Pandurii 0-0
Click AICI pentru liveTEXT!
*Andre a fost eliminat în minutul 43

Pandurii a început meciul în forță, însă reușita lui Negruț din minutul 6 a fost anulată pe motiv de ofsaid. Tot gorjenii au rămas în atac, însă Negruț, încă o dată, și Surugiu nu au reușit să modifice scorul de pe tabelă.

Prima mare ocazie a celor de la ASA i-a aparținut lui Emil Dică, după o jumătate de oră de joc, când a reluat pe lângă poartă, din apropierea punctului de la 11 metri.

Andre a văzut direct cartonașul roșu în minutul 43, când l-a lovit fără minge pe Surugiu.

În cea de-a doua parte, "pandurii" nu au forțat, în ciuda faptului că au avut un om în plus, iar meciul s-a încheiat cu o remiză albă.

ASA rămâne pe ultimul loc în play-out, cu 10 puncte, în timp ce Pandurii își păstrează locul 5, cu 13 puncte.

Echipele de start:

ASA: Pap - Velayos, Rougkalas, M. Constantin, Nicoliță - Mureșan, Gorobsov - Andre, Dică, Rus - Bâtfoi
Rezerve: Moga, Ciolacu, Candrea, Ferfelea, Dumbrăvean, Petra, Tornyai

Pandurii: Popescu - Samson, Ene, Ilie, Bușu - Stana, Cioinac, Surugiu, Negruț - Firțulescu, Hamed
Rezerve: Stanca, Păcurar, Mărgărit, Negoiță, Hlistei, Pârcălabu, Ket