FOTBAL  »  Superliga  »  DEZVĂLUIRI

Dumitru Dragomir aruncă bomba! A fost la un pas să cumpere un club din Liga 1, dar a şi avut o ofertă tentată pentru a reveni în fotbal

Articol de GSP - Publicat vineri, 05 septembrie 2014 00:00 / Actualizat vineri, 05 septembrie 2014 17:50

Fostul preşedinte LPF, Dumitru Dragomir, şi-a dorit să cumpere Rapidul în această vară, însă din cauza datoriilor uriaşe ale clubului a renunţat la idee. 

"Am avut oferte de la 3 cluburi din ţară. Salariul era tentant. Îmi dădeau 40.000 de euro pe lună. Dar sincer nu am vrut.

Voiam să merg împreună cu un prieten la Rapid, să băgăm 30-40 de milioane de euro şi să luăm tot ce e mai bun din ţară, aşa cum a făcut Gigi Becali la Steaua. Ne doream să ducem Rapidul acolo unde îi e locul.

Banii îi recuperam constant. Dar cînd am văzut că se ascund datoriile, ne-am retras. Eu ştiam tot ce mişcă acolo şi am decis că e mai bine să nu investim. El era un om mai avut, dispunea de aceşti bani", a dezvăluit Dumitru Dragomir la DolceSport.

Citește și:
Fundașul Angliei se va căsători cu fata legendei lui Manchester United » A vorbit despre relația cu viitorul socru
Stiri extrasport
Fundașul Angliei se va căsători cu fata legendei lui Manchester United » A vorbit despre relația cu viitorul socru
Noul model Dacia a fost surprins pe stradă! Imagini-spion cu mașina care urmează să fie lansată
Noutati auto
Noul model Dacia a fost surprins pe stradă! Imagini-spion cu mașina care urmează să fie lansată
Gigi Becali se întâlnește luni cu antrenorul dorit: „Pe mine nu mă refuză”
Superliga
Gigi Becali se întâlnește luni cu antrenorul dorit: „Pe mine nu mă refuză”
Noul „Rolls-Royce chinezesc”, record de vânzări în doar 20 de ore de la lansare » Prețul este de 10 ori mai mic
Noutati auto
Noul „Rolls-Royce chinezesc”, record de vânzări în doar 20 de ore de la lansare » Prețul este de 10 ori mai mic
ULTIMA ORĂ A 3-a zi de scumpiri mari în toate benzinăriile. Motorină mai ieftină de 9 lei - doar în stațiile Petrom
Profit.ro
ULTIMA ORĂ A 3-a zi de scumpiri mari în toate benzinăriile. Motorină mai ieftină de 9 lei - doar în stațiile Petrom
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Ai o informație care poate deveni subiectul unui articol? Scrie-ne pe [email protected]! Gazeta își protejează întotdeauna sursele.

Ion Țiriac s-a întors din China și dezvăluie cadoul exorbitant pe care i-l face Nadiei, la 50 de ani de la Montreal: „Pe 18 iulie îi dau cheile”

Îl recunoști? Fostul număr 1 ATP, nomad în Munții Atlas: „Casa noastră - mama natură”


Comentarii (45)
alerym
alerym  •  06 Septembrie 2014, 09:52

Cele mai noi locuri de munca! Seriozitate maxima! Contract legal si incheiat imediat! Au inceput primele plati! Foarte multi oameni lucreaza deja cu noi! NU e joc piramidal si NU e MLM! Cei care au inceput activitatea sunt foarte multumiti! Lucrati 3 ore pe zi, ca operator online, si castigati 300 dolari lunar! Va trimitem detalii dupa ce expediati textul "Info" la adresa de email: [email protected]

mihaienache
mihaienache  •  06 Septembrie 2014, 02:22

asta minte si cand tace,un militian jegos !!! la puscarieee j3avr@ 0rdinara

ortega
ortega  •  05 Septembrie 2014, 23:49
Postat de unico_biancorossi pe 05 Septembrie 2014, 18:37

sa analizam metodic declaratia, ca de obicei : 1. daca avea oferta de 30-40 mii oi_ro/luna se duce taras la acel club. vrabia malai viseaza. 2. cunoaste tot ce misca in fotbalul romanesc, dar nu s-a bagat l;a rapid. nu stia ce e cu sumele datorate, cate sunt, etc etc. le stie de numa numa, ca de obicei el stie totul si nimic. 3. el era un om mai avut.... acel om a murit deja ?..) sau este tot o fictoiune plasmatica.. si ideatica ?..) in loc de concluzie : dragomir dumitru este un militian care se va mira pana va muri de norocul chior pe care l-a avut in viata, facand avere uriasa, fara sa faca nimic special, exceptand faptul ca stie table si a facut pilaf Codul penal.

Excelent comment ... sunt invidios ...

Vezi toate comentariile (45)
Comentează
Close