FOTBAL  »  Superliga  »  FCSB - VOLUNTARI 0-0

Elias Charalambous, moment de franchețe după meciul cu Voluntari: „Mie nu mi-a plăcut!”

FCSB și FC Voluntari au remizat, scor 0-0, în runda cu numărul 13 din Superligă. Elias Charalambous, antrenorul liderului, admite că n-a fost cea mai bună prestație a elevilor lui. +25   FOTO

Articol de - Publicat duminica, 22 octombrie 2023 23:35 / Actualizat duminica, 22 octombrie 2023 23:35

Elias Charalambous spune că formația lui a avut o zi proastă și că va lucra să corecteze erorile remarcate în meciul de astăzi.

Dorin Rotariu a recunoscut! Surprins de Gigi Becali înaintea debutului la FCSB: „Erau șanse mai puține!”
FCSB - Voluntari 0-0

Elias Charalambous, după FCSB - FC Voluntari

„Voiam să câștigăm, nu am făcut lucrurile cum ar fi trebuit să le facem. Nu am evoluat în cel mai bun mod al nostru. Aveam lucruri pe care trebuia să le îmbunătățim. Mie nu mi-a plăcut că am făcut multe greșeli astăzi, nu am ținut bine de minge. Trebuie să găsim motivul acestor greșeli, să nu le mai repetăm.

Nu e sfârșitul lumii, am avut o zi proastă. Chiar și așa, în ultimele minute puteam lua cele 3 puncte. Am avut bara lui Băluță, dar e clar că trebuie să ne îmbunătățim.

Acum trebuie să ne recuperăm și vom analiza jocul. Nu avem cum să fim totul timpul la cel mai ridicat nivel. Noi suntem cei responsabili, noi trebuie să găsim soluțiile”, a spus Elias Charalambous la „Fotbal Show”, emisiunea produsă în parteneriat de Gazeta Sporturilor și de Prima Sport.

Întrebat despre înlocuirea lui Dorin Rotariu la pauză, antrenorul celor de la FCSB a spus: „Nu am jucat prea bine în prima repriză, trebuia să schimbăm ceva la pauză. Am decis să iasă Rotariu și Lixandru. Nu doar Rotariu, toată echipa a jucat sub potențial astăzi. Echipa nu a fost în formă. Nu trebuie să scoatem un vinovat”.

Despre accidentarea lui Florinel Coman, Charalambous a evitat să dea un verdict: „E prea devreme să vorbim, doctorul îl va vedea mâine și vom știi”.

VIDEO. Florinel Coman, schimbat înainte de pauză! Ce s-a întâmplat la meciul cu Voluntari

Adrian Mititelu, iureș după remiza cu Poli Iași: „DEMISIA! Incompetență”
Poli Iași - FCU Craiova 1-1
Ce a remarcat Giovanni Costantino la primul meci în România: „Asta chiar mi-a plăcut!”