FOTBAL  »  Superliga  »  CSU CRAIOVA - UTA

Elvir Koljic, gol după o „secetă” de 10 luni » Acțiune-fulger în CSU Craiova - UTA

Articol de - Publicat vineri, 10 martie 2023 22:08 / Actualizat vineri, 10 martie 2023 22:36

Elvir Koljic (27 de ani) a marcat primul gol al sezonului, în minutul 65 al meciului dintre CS Universitatea Craiova și UTA, la scorul de 1-1.

Elvir Koljic a fost introdus în repriza secundă a disputei de pe „Ion Oblemenco”, atunci când CS Universitatea era condusă.

Pintilii nu mai e A1! FCSB va numi un nou antrenor principal: „E străin, nu va fi doar o licență pe bancă”
FCSB

Elvir Koljic, primul gol al sezonului

În minutul 65, atacantul bosniac a fost lansat excelent de Alexandru Crețu, cu un exterior subtil, și a șutat din prima, în stânga portarului Kucher.

A fost prima reușită a lui Koljic în actuala stagiune, în 15 apariții. Ultima dată zguduise plasa pe 26 mai 2022, într-o victorie în fața Botoșaniului, scor 2-0, în finala play-off-ului pentru Conference League.

Din cauza accidentărilor, Koljic a ratat 18 partide în acest sezon.

Cred că reintru în formă. Mă simt foarte bine, am intrat foarte bine în joc.

-Elvir Koljic, atacant CS Universitatea Craiova, la finalul meciului cu UTA Arad

VIDEO. Cum s-a acomodat Elvir Koljic în România, la 4 ani de la venirea la CSU Craiova: „Am învățat foarte greu limba”

Mihai Stoica l-a umilit pe Strizu în direct: „Uitați-vă ce față are, un personaj caricatural! Nu am vrut să mă înconjor de proști, mincinoși și impostori” + episod ireal cu Olaru

Nicolae Dică a găsit soluția pentru o salvare pe care n-o mai bănuia nimeni: „Așa avem o șansă în plus”

De pe patul de spital, Cornel Dinu a vorbit cu GSP despre situația critică a lui Dinamo: „Doar asta mai pot să fac”