FOTBAL  »  Superliga  »  CSU CRAIOVA - FCSB 0-3

VIDEO EXCLUSIV Fostul antrenor de la CSU Craiova, surprins de deciziile din meciul cu FCSB: „Nu am înțeles asta”

Universitatea Craiova - FCSB / FOTO: Raed Krishan (GSP.ro) +33   FOTO
Universitatea Craiova - FCSB / FOTO: Raed Krishan (GSP.ro)

Articol de - Publicat luni, 29 ianuarie 2024 08:25 / Actualizat luni, 29 ianuarie 2024 08:34

Emil Săndoi, fost antrenor la Universitatea Craiova, a analizat la GSP LIVE prestația oltenilor din meciul cu FCSB, 0-3.

La finalul partidei de pe „Ion Oblemenco”, tehnicianul a declarat că FCSB a câștigat meciul pe merit și a remarcat o greșeală în echipa de oltenilor: faptul că Petev a început meciul fără un vârf veritabil.

Notele GSP, după lecția predată de FCSB în Bănie » Coman the best, Craiova împăiată: a plouat cu „3”!
CSU Craiova - FCSB 0-3

VIDEO Concluziile lui Emil Săndoi: „FCSB a meritat victoria! Nu am înțeles de ce Craiova a jucat fără vârf”

„FCSB a meritat victoria. Poate dacă Mitriță marca, jocul era altfel. Dar FCSB a fost mai bună și a câștigat meritat.

Eu m-am uitat pe echipa de start a Craiovei... Zajkov nu a jucat de o perioadă mare, Maldonado e la al doilea joc, Soiri la fel. Unii vin după accidentări, alții nu cunosc caracteristicile campionatului nostru și nici calitățile jucătorilor pe care îi întâlnesc.

Baiaram nu e în formă, Cîmpanu abia s-a întors și nu a făcut pregătirea cu echipa. A fost vorba și de o lipsă de omogenitate în cazul Craiovei. Eu nu spun că jucătorii aduși sunt de valoarea sau nu, dar parcă au fost puțini expuși în meciurile asta.

Și a fost o surpriză ce atac a avut Craiova. Asta corelată cu lipsa de omogenitate. Craiova nu a mai jucat în sistemul ăsta, cu trei fundași centrali. Poate a fost o lipsă de inspirație din partea tuturor”, a declarat Emil Săndoi la GSP LIVE.

Sunt mulțumit de modul în care jucătorii noștri s-au dăruit. Nu pot să zic că n-au luptat.  Nu a fost rău cum am început, am avut stabilitate. Cartonașul galben primit de Badelj și faptul că n-a jucat foarte mult ne-au făcut să schimbăm.

Arbitrul a făcut cadou un gol, iar noi încă două. În prima repriză am avut o situație clară, dar n-am reușit să marcăm. Am încasat goluri în cele mai rele momente posibile. Normal că trebuie să discutăm și despre arbitraj, nu e prima dată când se întâmplă asta. A fost foarte greu să revenim după 0-2. Am încercat. Rezultatul e cam dur față de realitatea din teren.

- Ivaylo Petev, antrenor CSU Craiova

FOTO. Cele mai tari imagini din CSU Craiova – FCSB

+29 FOTO

Citește mai multe știri din Superligă:

„Iartă-ne, împărate!” » Gică Craioveanu nu a mai îndurat! Imaginea postată în momentul în care FCSB a făcut 3-0 pe „Oblemenco”

Mihai Rotaru a mers în vestiar, imediat după eșecul cu FCSB, apoi a făcut anunțul: „Din acest moment, doar asta mă interesează”

Campionul modest de la FCSB » Povestea unui fotbalist atipic din vestiarul roș-albastru: greu încercat în copilărie și salvat de soție + locuiește în zona blamată de bucureșteni

FCSB se transformă total » Planul lui Becali pentru Liga Campionilor conține și „opțiunea interzisă, din umbră”