Alte știri din fotbal
Florin Tănase n-a plecat cu autocarul echipei de la Mioveni!
0
Răspunsul lui Valeriu Iftime: „E prioritate zero! Mă «înțeapă» jucătorii”
0
Raul Rusescu lansează cel mai negru scenariu pentru FCSB: „Cazurile lor ar trebui să sperie pe toată lumea!”
0
Ilie Dumitrescu a criticat doi jucători de la FCSB
0
Știri din fotbal internațional
Noul obiectiv al lui Chivu pentru înlocuirea lui Dumfries » Internaționalul a evoluat deja două sezoane în Serie A
0
Înfrângere la scor pentru Marius Șumudică în Arabia Saudită
5
După fotbal, cucerește și străzile din Rio! Încă un episod de pomină cu „Împăratul” Adriano
1
Ter Stegen și-a dat acordul și pleacă de la Barcelona după 12 ani » Destinația portarului german
0
Lifestyle
Vedeta lui PSG s-a îndrăgostit de o fostă studentă la științe politice, care a renunțat la școală pentru ... dansuri orientale
0
La 47 de ani, mama juniorului din Superligă a rămas în costum de baie și s-a tolănit pe șezlongul acoperit de zăpadă: „Ce zice băiatul tău?”
22
Prezentatoarea știrilor sportive a fost suporter Dinamo: „Copilărie alb-roșie. Mi-a rămas în suflet”
6
Audi a scos pe circuit noul monopost cu care debutează în Formula 1 » Primele imagini oficiale
1
Ce vede Putin când se uită la harta Poloniei și Ucrainei: 70 de milioane de ...
Libertatea
Replici acide între Musk și directorul Ryanair pe tema Starlink: „E un ...
Adevărul
„Rețeaua Nigeria” » Jucători păcăliți sau legați cu clauze aberante de un ...
GSP SPECIAL
Un bărbat din Mediaș căruia i-a fost furat 1.000.000 de euro a pus o ...
Libertatea
Corect ceea ce spui insa eu as adauga: baraj pt loc in CL intre sepsi/ craiova si chindia in caz de egalitate merge in europa echipa din play-off. La fel la retrogradare baraj Hermanstadl- astra in caz de egalitate ramane in liga 1 echipa mai bine clasata in play-out iar la promovare joaca locurile 3 cu 4in caz de egalitate merge in liga1 locul 3.
Lipsita de logica si de echitate in povestea cu barajele. Adica esti corijent in play-out dar esti catalogat premiant si joci in Europa. Si dai baraj nu cu o echipa din play-off pentru asta ci tot cu un corijent ca tine. Adica in loc sa joace Chindia-Sepsi de exemplu, joaca Chindia-Viitorul. Pentru retrogradare se schimba insa logica. In loc sa joace Astra-Hermanstadt, joaca fiecare cu locurile 3-4 din liga a II-a. Care echipe de pe 3-4 din liga a II-a nu joaca intre ele pentru promovare dupa logica Chindia-Viitorul. Ci au adversari dintr-o categorie superioara. Asta da echitate. Si nu doar fotbalul cultiva inechitatea. Toata Romania e asa. Suntem ultimii oameni.
E perfect, normal ca vreti sa dispara anumite echipe, ori suntem comunisti, ori nu mai suntem. Traiasca Clubul Sportiv al Armatei
Ce bine ÎMI pare că ai luat ţeapă ... Astra(Giurgiu)!!!
Forza forza CFR si musca-ti mainile iliescule!
Forza forza CFR si mananca-ti unghiile.
Taci ma netotule
Viitorul musca mâna care a hrănit-o de date ori are ocazia! Ăștia sunt flamanzii regelui din Ovidiu! In 2017 au furat cu nerușinare titlul Stelei, după ce Steaua ii salvase de la retrogradare cu acel faimos 2-5! Acum in 2021 ii retrogradează pe Astra după ce Astra ii făcuse campioni in 2017, cu 2 meciuri trântite in play-off, cu sapunaru 2 autogoluri! Asta e marele rege!
Au jucat cât a trebuit sa scoată 1 p , sunt sigur ca dacă voiau victoria trăgeau de ei, dar lor le trebuia un punct sa se salveze de la retrogradare. Nu cred ca au mai tras la o competiție inutila, ganditiva ca ar fi jucat încă 2 baraje pana sa ajungă in conference ( cu Chindia și dacă treceau de ei jucau și cu sepsi și cred ca n au mai vrut , pt un tur preliminar in conference) programu și așa super aglomerat , cu meciuri din 3 in 3 zile. Cât privește retrogradatele. Uite ca sa dus Astra , oarecum normal, având in vedere încarcerarea vânătorului de elefanți, o echipa cu probleme financiare , restante, datorii, dar cu gura mare, mai ales Neagoe ăla ( îmi pare rău de Ionuț badea actualul) dar olteanu ia dus in B , sa nu l mai aud vreodată , dacă mai rămânea la Dinamo ne ducea și pe noi
A fost penalty clar dar si daca pierdeam desi am ratat 2 ocazii uriase scapam de retrogradare
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.