FOTBAL  »  Superliga  »  ASA - PANDURII ABANDONAT ÎN MINUTUL 45

EXCLUSIV A venit verdictul de la meciul ASA - Pandurii » Au pierdut la "masa verde" și li se scad încă 3 puncte

Articol de - Publicat miercuri, 18 ianuarie 2017 14:21

Comisia de Disciplină a decis ca ASA Tg. Mureș să câștige la "masa verde" meciul cu Pandurii, 3-0, din care s-a dispuat doar o repriză, pe 18 decembrie 2016.

În plus, potrivit surselor GSP.RO, gorjenii au mai pierdut 3 puncte în clasamentul din Liga 1. Clubul Pandurii a fost amendat cu 111.400 de lei, aproximativ 25.000 de euro.

Astfel, Pandurii ajunge la 18 puncte și se menține pe locul 11. Datorită celor 3 puncte, ASA urcă pe locul 13, penultimul, și are 9 puncte.

Din cauza gheții acumulate pe unele porțiuni ale terenului, fotbaliștii celor de la Pandurii au refuzat să revină pe teren în repriza a doua. Scorul după 45 de minute era 2-0 pentru ardeleni.