FOTBAL  »  Superliga  »  SUSPENDARE

EXCLUSIV Ce suspendare a primit Gnohere la Comisia de Disciplină

Articol de - Publicat miercuri, 14 noiembrie 2018 14:21

Harlem Gnohere a primit o suspendare de două etape și o amendă de 3.000 de lei din partea Comisiei de Disciplină a FRF după eliminarea din meciul cu Dinamo, scor 1-1.

Atacantul francez l-a faultat într-un mod inexplicabil în minutul 52, la scorul de 1-1, pe panamezul Armando Cooper.

Istvan Kovacs nu a stat pe gânduri și l-a eliminat direct. Jucătorii dinamoviști au fost cu greu opriți din a se răfui cu fostul lor coleg. Minutele care au urmat au fost dominate de corul fanilor dinamoviști, unul dintre ei reușind să pătrundă și pe gazon.

Harlem Gnohere va rata meciul de la Poli Iași de duminică, de la ora 20:30, și partida din etapa a 17-a cu Gaz Metan Mediaș.

gnohere

19 meciuri a jucat Gnohere pentru FCSB în actualul sezon, în toate competiţiile, şi a marcat 14 goluri

Alexandru Munteanu (Gaz Metan), care a vrut să-i dea un cap în gură portarului Cătălin Straton (Dunărea Călărași), a primit două etape de suspendare.