Comentarii (60)
disclosure
disclosure  •  13 Mai 2015, 18:29
Postat de scandautor pe 13 Mai 2015, 17:43

Totusi, daca amintesti de acel caz steaua - FCM Bacau, nu omite sa spui ca viitorii fecesebisti au platit dupa "n" amanari si paraamanari, abia in al 99-lea ceas, cand chiar nu se mai putea s-o dea cotita. Si in tot acel timp de tergiversari si driblari ale evidentei, n-au suferit nici un fel de penalizare. Asa, de amorul adevarului spus in intregime.

Pentru ce sa sufere penalizari ? A dat TAS decizia s-a platit , asa e cand vorbesti sa te afli in treaba.

scandautor
scandautor  •  13 Mai 2015, 17:43
Postat de robotzel pe 13 Mai 2015, 17:38

CeFuRa este in schimb singura echipa care a promis printr-un act oficial ceva si a facut altfel. Este clara reaua lor vointa si drept urmare trebuia penalizata. Cand Steaua, acum cativa ani avea de platit 1 mil lui fc bacau pentru un trasnfer discutabil sareau toti de *** in sus ca daca nu isi plateste datoria sa fie depunctata pentru ca asa spune regulamentul. Steaua a platit atunci pentru a nu se intampla ce s-a intamplat la cefura.

Totusi, daca amintesti de acel caz steaua - FCM Bacau, nu omite sa spui ca viitorii fecesebisti au platit dupa "n" amanari si paraamanari, abia in al 99-lea ceas, cand chiar nu se mai putea s-o dea cotita. Si in tot acel timp de tergiversari si driblari ale evidentei, n-au suferit nici un fel de penalizare. Asa, de amorul adevarului spus in intregime.

scandautor
scandautor  •  13 Mai 2015, 17:39
Postat de satyricon pe 13 Mai 2015, 17:29

Cu placere. Din pacate nivelul discutiilor pe aici ajunge la un nivel de indarjire si rautate ce nu mai lasa loc umorului si ironiei fine.

Asa e... dar poate ca tocmai asta ar putea fi o eventuala daca nu solutie, macar modalitae de abordare: noianului de spumegari si vitrioluri sa i se raspunda cu ironie. Stii cum e - uneori vorba taie unde nu reuseste nici sabia cea mai ascutita. Desi, chhmmm, da, cateodata mi-e greu sa cred ca s-ar aplica asta si pe-aici cu oarecare succes, la ce specimene si banuite diagnostice intalnim in aceste pagini ;-).

robotzel
robotzel  •  13 Mai 2015, 17:38
Postat de buzucm pe 13 Mai 2015, 17:30

cfr cluj nu este singura echipa care are datorii catre fostii jucatori din liga 1. aceasta penalizare este o aberatie asa cum a fost si retrogradarea rapidului. sunt si alte echipe in situatia cfr-ului, iar dupa rapid si alte cluburi au intrat in insolventa si nu au fost retrogradate. pasionat de fotbal? cauta pe google blogul ***

CeFuRa este in schimb singura echipa care a promis printr-un act oficial ceva si a facut altfel. Este clara reaua lor vointa si drept urmare trebuia penalizata. Cand Steaua, acum cativa ani avea de platit 1 mil lui fc bacau pentru un trasnfer discutabil sareau toti de *** in sus ca daca nu isi plateste datoria sa fie depunctata pentru ca asa spune regulamentul. Steaua a platit atunci pentru a nu se intampla ce s-a intamplat la cefura.

Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.

buzucm
buzucm  •  13 Mai 2015, 17:30

cfr cluj nu este singura echipa care are datorii catre fostii jucatori din liga 1. aceasta penalizare este o aberatie asa cum a fost si retrogradarea rapidului. sunt si alte echipe in situatia cfr-ului, iar dupa rapid si alte cluburi au intrat in insolventa si nu au fost retrogradate. pasionat de fotbal? cauta pe google blogul ***

Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.

wrestler
wrestler  •  13 Mai 2015, 17:27

FCSB SA RUSINEA NATIONALA A BALCANILOR ,EUROPEI SI ORIENTULUI APROPIAT A SCOS ARMELE SI VALIZELE SI IMPROSCA ECHIPA CARE A FACUT 11 PUNCTE SI A BAUTUT PE TAETRUL VISELOR CAMPIOANA ANGLIEI MANUTD , CFR 1907 VA PRIMI PUNCTELE INAPOI CU SCUZELE DE RIGOARE!

scandautor
scandautor  •  13 Mai 2015, 17:24
Postat de satyricon pe 13 Mai 2015, 17:21

Recunosc ca umor ai ... ;)

Multumesc, venind de la un user care are o asemenea poza la profil, o iau ca pe un compliment ;-).

satyricon
satyricon  •  13 Mai 2015, 17:21
Postat de scandautor pe 13 Mai 2015, 17:18

Eu n-as avea curajul asta, sa spun ca Putin n-ar fi un argument... vezi, din cauza unor necredinciosi ca tine riscam un conflict international major...

Recunosc ca umor ai ... ;)

scandautor
scandautor  •  13 Mai 2015, 17:18
Postat de satyricon pe 13 Mai 2015, 17:09

Ca de obicei cand nu aveti argumente o luati pe aratura, prin porumb!

Eu n-as avea curajul asta, sa spun ca Putin n-ar fi un argument... vezi, din cauza unor necredinciosi ca tine riscam un conflict international major...

satyricon
satyricon  •  13 Mai 2015, 17:14
Postat de mario_seppona pe 13 Mai 2015, 16:55

steaua de ce nu a fost pretenas retrogradata cand alerga patronul care nu i patron cu sacosa de bani dupa jucatorii bistritei! ca de valiza de la cluj ne am convins si singuri! acolo nu era miturire, era premiere!:))))) d aia nu erau 2 declaratii la fel de la aia 3 insi care erau acolo!(piti, gigi si cu teia) acum va opariti repede! atunci va tineati de ironii!

Din acelasi motiv pentru care nici Rapiduletzu' nu a fost retrogradata desi Copos l-a mituit pe Craciunescu cu magazine Samsung, si nici Dinamo, desi Butelie a fost interceptat cum mituia arbitrii cu sampanii! Si in orice caz daca tie cazurile Becali-U Cluj si respectiv Mures-Avram ti se par similare, atunci dormi in pace in continuare!

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
Comentează